Przygotowania do sezonu łyżwiarskiego ruszyły pełną parą. Sukcesy sanockich zawodniczek

SANOK. Przygotowania do sezonu łyżwiarskiego ruszyły pełną parą. Zawodniczki sanockiego klubu wzięły udział w III edycji Pucharu Lubelszczyzny 2022, w którym wywalczyły wysokie lokaty.

Kolejne przygotowania do następnego sezonu łyżwiarskiego ruszyły pełną parą. Jednym ze środków treningowych jest jazda na rolkach. W trzeciej odsłonie tegorocznej rywalizacji o Puchar Burmistrza Miasta Tomaszowa Lubelskiego w ramach cyklu Pucharu Lubelszczyzny najlepsi zawodnicy w weekend zmierzyli się na 200 m na torze RSS Arena Roztocze. W zawodach jazdy szybkiej na rolkach Sanok reprezentowały trzy zawodniczki z klubu SKŁ Górnik Sanok.

14 maja wystartowaliśmy w III edycji Pucharu Lubelszczyzny 2022. Grand Prix o Puchar Burmistrza Miasta Tomaszowa Lubelskiego przyniosła wysokie miejsca naszej 3-osobowej reprezentacji Górnika — relacjonuje sanocki klub w mediach społecznościowych.

Julita Krawiec w kategorii Kadetka zajęła 3 miejsce w wieloboju, na które złożyły się 3. miejsca na 200 i 500 m +D oraz w biegu 3000 m na eliminacje.

Oliwia Dydek w kategorii Młodziczka zajęła 4 miejsce w wieloboju, zajmując 8 miejsce na 200 m, 5 miejsce na 500 m + D oraz 3 miejsc na w biegu 3000 m na eliminacje.

Julia Stec w kategorii Młodziczka zajęła 7 miejsce w wieloboju, zajmując 5 miejsce na 200 m, 4 miejsce na 500 m +D oraz 13 miejsce na w biegu 3000 m na eliminacje.

Wielkie brawa i gratulacje dla dziewczyn. Jesteśmy dumni z wyników i uzyskanych miejsc, tym bardziej że przed zawodami odbyliśmy tylko 5 treningów na rolkach — czytamy na profilu SKŁ Górnik Sanok.

Za 2 i 3 tygodnie startujemy w kolejnych edycjach Pucharu Polski i Pucharu Lubelszczyzny. Będą to kolejne etapy przygotowań do Torowych Mistrzostw Polski w jeździe szybkiej na rolkach rozgrywanych 10-12 czerwca w Dusznikach-Zdroju – dodaje sanocki klub.

źródło: Red., SKŁ Górnik Sanok/FB