REKLAMA
REKLAMA

Radni jednomyślni. Sprawy drogowe i sytuacja na granicy

POWIAT SANOCKI / PODKARPACIE. 1 marca w Sali Herbowej odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Powiatu Sanockiego, podczas której radni pozytywnie przyjęli wszystkie uchwały. Dotyczyły one m.in. zmian w uchwale budżetowej Powiatu Sanockiego na 2022 rok w związku z realizacją inwestycji drogowych na odcinku Załuż – Lesko i Tarnawa – Kalnica, realizacji zadań publicznych w zakresie sportu, czy wyrażenia zgody na przystąpienie przez Powiatowy Urząd Pracy w Sanoku do realizacji projektu dotyczącego aktywizacji osób powyżej 29 roku życia, które pozostają bez pracy.

Najwięcej uwagi radni poświęcili sytuacji związanej z pomocą uchodźcom z Ukrainy. Stanisław Chęć, starosta sanocki przedstawił szczegółowy zakres działań, jakie zostały podjęte w ciągu ostatnich dni.

– Obecnie powinniśmy się skoncentrować na systematycznym i rozłożonym w czasie dostarczaniu żywności na polską i ukraińską stronę granicy – tłumaczył starosta.

– Sytuacja jest bardzo dynamiczna, dlatego na bieżąco są wydawane komunikaty. Priorytetem są teraz gorące posiłki, środki pielęgnacyjne dla dzieci, lekarstwa, koce, śpiwory, środki higieniczne i medyczne.

Jak zaznaczył starosta Chęć, sytuacja na granicy jest już ustabilizowana. Swoją pomoc zadeklarowało Bieszczadzkie Pogotowie Ratunkowe SPZOZ w Sanoku, które uruchomiło dwa punkty medyczne dla uchodźców. Pomagają również liczni wolontariusze.

Starostwo Powiatowe w Sanoku

03-03-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Komentarze wyróżnione:
(zarejestrowanych czytelników)

Kłamali w sprawach pandemii kłamią w sprawach pomocy2022-03-03 10:23:23
0 0
Polacy, Rodacy o ile jeszcze za takich uważacie i o ile rządzące elity i opozycja /wyj. Konfederacja/ nie zrobiły z was robotów a raczej odhumanizowały ! Abstrahując od tragedii wojny , która dotknęła Ukrainę a teraz nawet nas tu na wschodzie Polski popatrzcie jakim językiem operują nasze podobno katolickie media , to język wojny ale typowo knajacki , pełen nienawiści do innego człowieka. W tych załganych przekazach operuje się językiem tak wulgarnym , że w Polsce był prawnie zakazany za zwroty obraźliwe a teraz z całą swobodą się go używa w cytatach w polskich a może już dawno nie polskich mediach. Ta tolerancja w przekazach publicznych zwrotów używanych przez walczącą stronę / niech sobie mówią ale nie u nas/ przez nasze elity rządzące i większość mediów świadczy o zdegenerowaniu moralnym i mentalnym polskich elit co widać .Pozdrawiam was bez wulgarnych akcentów bo podobno teraz będzie to oznaką patriotyzmu ! Nie patrzmy na oszalałą w nienawiści władzę / do innych -/przykład pandemii/ ale my chociaż zachowujmy się jak bracia i siostry i nie liczmy na wybrańców narodu!!l
Odpowiedz
Jan2022-03-03 10:26:34
0 0
Zastanawiam się dlaczego nie pomaga ONZ Unia Europejska ? Dlaczego maja pomagać tylko Polacy ?
Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy (0)
Pokaż więcej komentarzy (0)