REKLAMA
REKLAMA

RANKING PERSPEKTYW. Tytuł Złotej Szkoły 2022 dla I LO oraz Ekonomika!

SANOK/ PODKARPACIE. Już po raz kolejny I Liceum im. Komisji Edukacji Narodowej, II Liceum im. Marii Skłodowskiej-Curie oraz Technikum nr 1 w ZS nr 1 im. K. Adamieckiego w Sanoku otrzymały zaszczytne tytuły przyznawane przez miesięcznik „Perspektywy”.

Miesięcznik ”Perspektywy” po raz dwudziesty czwarty przygotował Ogólnopolski Ranking Liceów i Techników Perspektywy 2022. Sanocka ”Jedynka” trzeci raz z rzędu uzyskała tytuł Złotej Szkoły.

I LO w Sanoku otrzymało Złotą Tarczę i tytuł Złotej Szkoły 2022, zajmując 5 miejsce w województwie podkarpackim oraz 127 miejsce w kraju awansując o 7 pozycji względem poprzedniego roku.

Z kolei II LO w Sanoku otrzymało Brązową Tarczę i tytuł Brązowej Szkoły 2022 z wynikiem 29 miejsce na Podkarpaciu i 581 miejsce w Polsce.

Ogromny sukces odniósł również sanocki Ekonomik. Technikum nr 1 w ZS nr 1 im. K. Adamieckiego zdobyło Złotą Tarczę, zajmując 6 miejsce wśród techników na Podkarpaciu oraz 70 miejsce w Polsce. Technikum awansowało o 4 pozycje względem ubiegłego roku w ogólnopolskim zestawieniu.

Kapituła konkursu, w skład której wchodzą przedstawiciele trzech środowisk: przewodniczący komitetów głównych olimpiad, dyrektorzy okręgowych komisji egzaminacyjnych (OKE) oraz członkowie Komisji ds. Kształcenia Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP), ustaliła zasady rankingu i wybrała najlepsze licea ogólnokształcące i technika w kraju. Głównym kryterium oceny, tak dla techników, jak i liceów, były wyniki maturalne, z przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych, osiągnięcia szkół w olimpiadach przedmiotowych i zawodowych oraz – w przypadku techników – wyniki egzaminów zawodowych.

 

 

źródło: Starostwo Powiatowe w Sanoku


ZOBACZ RÓWNIEŻ: dr PIOTR RUBAS: BANKRUCTWO służby zdrowia i ZUS! Podatek dochodowy to HARACZ ! Bezprawie POLICJI ?
tvPolska

13-01-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)