REKLAMA
REKLAMA

REGION. Pijany rowerzysta. Miał ponad 4 promile!

REGION. Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego z udziałem rowerzysty, do którego doszło w Rymanowie. Świadkowie udzielili pomocy rannemu mężczyźnie i zaalarmowali służby. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 4 promile alkoholu w jego organizmie.


Do zdarzenia doszło w czwartek po godz. 13, na ul. Grunwaldzkiej w Rymanowie. Leżącego na jezdni, rannego rowerzystę, zauważyli inni kierujący. Niezwłocznie wezwali na miejsce służby ratownicze oraz udzielili poszkodowanemu pierwszej pomocy.

Policjanci wstępnie ustalili, że 24-letni cyklista, zjeżdżając ze wzniesienia, stracił panowanie nad rowerem i upadł na jezdnię. Mężczyzna doznał obrażeń i został przetransportowany do krośnieńskiego szpitala. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 4 promile alkoholu w jego organizmie.

Prowadzone postępowanie pozwoli wyjaśnić szczegółowe okoliczności tego zdarzenia.

Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, osoba znajdująca się w stanie nietrzeźwości, która na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu prowadzi pojazd inny niż mechaniczny, podlega karze aresztu albo grzywny nie niższej niż 2500 zł.

źródło: KMP Krosno

foto nagłówek: zdjęcie podglądowe / arch. red./arch. policji


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

20-11-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)