REKLAMA
REKLAMA

REGION: Włamywacz zatrzymany na gorącym uczynku

JASŁO / PODKARPACIE. Policjanci z jasielskiej komendy zatrzymali mężczyznę, odpowiedzialnego za serię włamań i kradzieży. Podejrzany 45-latek w ostatnich tygodniach prowadził przestępczą działalność na terenie cmentarza komunalnego w Jaśle. Mężczyzna ma na koncie włamania do samochodów oraz kradzieże portfeli i torebek z niezabezpieczonych pojazdów. Podczas przesłuchania przyznał się do zarzucanych czynów i złożył wyjaśnienia. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W ostatnich tygodniach do jasielskiej komendy wpłynęło kilka zgłoszeń dotyczących kradzieży torebek i portfeli z pieniędzmi, które pozostawione były w samochodach zaparkowanych na parkingu cmentarza komunalnego w Jaśle przy ul. Mickiewicza. Z treści przyjmowanych zawiadomień wynikało, że działający w tym rejonie złodziej, najczęściej wykorzystywał fakt niewłaściwego zabezpieczenia samochodów i zabierał z wnętrza damskie torebki oraz portfele z pieniędzmi i dokumentami. Pozostawiane na widoku cenne przedmioty kusiły sprawcę do tego stopnia, że w dwóch przypadkach zdecydował się na włamanie do pojazdu wybijając szybę lub uszkadzając zamek w drzwiach.

Sprawą zajęli się policjanci z wydziału kryminalnego jasielskiej komendy wraz funkcjonariuszami referatu patrolowo-interwencyjnego. Śledczy na miejscu przestępstw zabezpieczali ślady i gromadzili materiał dowodowy, który okazał się pomocny w rozwiązaniu tej sprawy. Efektem wspólnych działań było zatrzymanie przestępcy na gorącym uczynku, w trakcie włamania do pojazdu i kradzieży kamery samochodowej.

Do zatrzymania doszło w miniony piątek po godz. 16, na terenie cmentarza komunalnego w Jaśle przy ul. Mickiewicza. Pełniący w tym rejonie służbę policjanci z referatu patrolowo-interwencyjnego jasielskiej komendy zauważyli na terenie cmentarza podejrzanego mężczyznę. Wzbudził zainteresowanie funkcjonariuszy, ponieważ obserwował zaparkowane samochody. W pewnym momencie mężczyzna włamał się do osobowej dacii, wyłamując zamek w drzwiach i próbował ukraść kamerę samochodową. Policjanci natychmiast zatrzymali mężczyznę. Okazał się nim 45-letni mieszkaniec Jasła.

W wyniku prowadzonych czynności, na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego, śledczy przedstawili zatrzymanemu zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem. Odzyskali także część skradzionych przedmiotów, w tym także portfele z dokumentami. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych czynów i złożył wyjaśnienia. O jego losie zadecyduje sąd. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Pamiętajmy, że przestępcy nie próżnują. Wykorzystując nasze roztargnienie czy pośpiech, szukają dogodnych okazji do realizacji swojej przestępczej działalności. Zadbajmy właściwie o nasze mienie i bezpieczeństwo. Apelujemy, aby po zaparkowaniu samochodu zawsze upewnić się, że go zamknęliśmy i nie pozostawiliśmy cennych przedmiotów na widoku.

pw / KPP Jasło


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

SONDA: Niebezpieczne skrzyżowanie, czy roztrzepani kierowcy i piesi? (VIDEO)


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112.

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

 

21-04-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)