REKLAMA
REKLAMA

Remont krajówki. Utrudnienia

W poniedziałek 10 października 2022 r. rozpocznie się remont nawierzchni drogi krajowej nr 19 w Babicy. Prace remontowe potrwają do 15 listopada 2022 r.

Roboty prowadzone będą na odcinku Zarzecze – Babica, od skrzyżowania z droga powiatową 1405R Zarzecze – Tyczyn do skrzyżowania z drogą powiatową 1411R Babica – Lubenia (od km 207+300 do km 209+100).

Prace polegać będą na remoncie nawierzchni, poboczy i chodników i obejmą swoim zakresem wymianę warstw nawierzchni, remont poboczy i odnowienie oznakowania poziomego.

Szczegółowy zakres prac obejmie lokalne frezowanie nierówności nawierzchni i jej wyrównanie mieszanką mineralno-bitumiczną, wykonanie nawierzchni z mieszanki mineralno – asfaltowej (SMA) a także lokalną naprawę uszkodzeń konstrukcji nawierzchni – likwidacja przełomów. Naprawione i uzupełnione zostaną pobocza, naprawiona zostanie nawierzchnia z kostki na zatoce autobusowej i peronie zatoki, wykonane zostanie nowe oznakowanie poziome.

W pierwszej kolejności wykonywane będzie wzmocnienie podbudowy na odcinkach przełomowych, a następnie układana będzie nawierzchnia, co planowane jest po 15. października br. Uzależnione jest to jednak w dużej mierze od warunków atmosferycznych.

Remont konieczny jest z uwagi na bardzo dużą degradację nawierzchni.

Utrudnienia dla kierowców

W związku z prowadzonymi robotami, kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami na remontowanym odcinku DK19. W miejscu prowadzonych prac, będzie obowiązywał ruch wahadłowy sterowany ręcznie, ograniczenie prędkości oraz zakaz wyprzedzania.

KWP

09-10-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)