REKLAMA
REKLAMA

Sanoccy policjanci apelują! Elementy odblaskowe ratują życie!

Sanoccy policjanci apelują! Elementy odblaskowe ratują życie!

Jesienna aura – poranne mgły, opady deszczu, szybciej zapadający zmrok – coraz częściej towarzyszą kierującym pojazdami. Te czynniki powodują, że zbyt późno mogą oni zauważyć pieszych i rowerzystów poruszających się drogą. Dlatego sanoccy policjanci przypominają, jak ważne dla zwiększenia widoczności, a tym samym bezpieczeństwa, jest noszenie odblasków.

Duży wpływ na nasze bezpieczeństwo na drodze ma widoczność. Pieszy ubrany w ciemny strój, poruszający się po zmroku, jest widziany przez kierującego z odległości około 30 metrów. Natomiast mający na sobie elementy odblaskowe staje się widoczny nawet z odległości 150 metrów! Kierujący pojazdem zyskuje w ten sposób czas na wykonanie dowolnego manewru: może zwolnić, wyhamować i bezpiecznie ominąć pieszego.

Element odblaskowy powinien być umieszczony w takim miejscu, by znalazł się w polu działania świateł samochodowych i był zauważalny dla kierujących nadjeżdżających z obu kierunków. Zwiększenie widoczności na drodze może uratować życie, dlatego zadbajmy o to, by odblaski stały się nieodzownym elementem garderoby naszych dzieci, starszych członków rodziny oraz nas samych.

Przypominany również, że zgodnie z przepisami prawa o ruchu drogowym – piesi, którzy poruszają się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym, są zobowiązani używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu.

Nośmy odblaski, bądźmy widoczni na drodze – nawet kiedy poruszamy się w obszarze zabudowanym. Mogą to być kamizelki odblaskowe, opaski. Warto w warunkach niedostatecznej widoczności zadbać o swoje bezpieczeństwo i założyć odblask niezależnie od tego, gdzie się poruszamy i o jakiej porze. Dajmy dobry przykład i od najmłodszych lat wpajajmy takie bezpieczne nawyki naszym dzieciom.

KPP Sanok

27-09-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Komentarze wyróżnione:
(zarejestrowanych czytelników)

Murem za Grzegorzem Braunem2022-09-27 15:22:07
0 0
"Policjanci, jeśli chcecie zostać jakąś policją gettową i trzaskać kopytami przed naszymi kolonizatorami i odpowiadać przed byle kim to róbcie tak dalej. Natomiast jeśli ktoś z Was wiąże przyszłość własną, waszych rodzin, dzieci, wnuków - każdemu polecam. Jeśli chcecie żeby Polacy byli u siebie na swoim i chcecie żeby Polska Policja była do czegoś potrzebna po za potrzebą pacyfikowania własnych rodaków z nadania starszych i mądrzejszych to przejdźcie na stronę narodu i zaniepokójcie się tym, że macie do czynienia z ewidentnym zaburzeniem priorytetem służby państwowej administracji, służby policyjnej. Wasi przełożeni ogłosili się sługami narodu ukraińskiego, Wasz szef jeździł na Ukrainę wręczać szable tamtejszym funkcjonariuszom jakiemuś ichniejszemu ministrowi, więc baczcie komu chcecie podlegać, komu chcecie służyć. Jeśli chcecie żeby to była Polska dla Waszych dzieci i wnuków, to teraz jest moment w którym trzeba włączyć myślenie i przejść z trybu "bezkrytyczni lojalnie pozwalam wysługiwać się sobą..." . Czy na to pozwalam, czy też może reprezentuje godność służby policyjnej i może jeszcze pamiętam co komu przysięgałem przysięgami." Braun jest za Polską Policją - mówcie więc, że 29 września 2022 chcą odebrać mu immunitet poselski aby sądzić go za parkowanie i maseczkę. Kto może niech jedzie na 9:00 na ul Wiejską do Warszawy , kto nie może niech mówi innym.
Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy (0)
Pokaż więcej komentarzy (0)