REKLAMA
REKLAMA

Sanoccy policjanci pomogli ukraińskiej rodzinie uciekającej przed wojną (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Sanoccy policjanci dbają o bezpieczeństwo i pomagają przejeżdżającym przez nasz powiat obywatelom Ukrainy, którzy uciekają przed wojną. Funkcjonariusze wspomagają także swoich kolegów, pełniąc służbę na terenie powiatów przygranicznych. W czasie wolnym angażują się w rożnego rodzaju zbiórki i działania pomocowe.

Głównym zadaniem Policji jest zapewnienie bezpieczeństwa i porządku. Duży ruch na przejściach wymagał skierowania w ten rejon dodatkowych patroli. Dlatego też sanoccy policjanci pomagają swoim kolegom. Pełnią służbę na terenie powiatów przygranicznych, dbają o bezpieczeństwo, służą pomocą i radą. Każdego dnia spotykają się z ogromną tragedią ludzi uciekających przed wojną.

Funkcjonariusze troszczą się o bezpieczeństwo i udzielają pomocy obywatelom Ukrainy, którzy przejeżdżają przez nasz powiat. Jedna z takich sytuacji miała miejsce w miniony czwartek po godz. 20. O pomoc sanockich policjantów poprosiła przejeżdżająca przez powiat sanocki ukraińska rodzina z trójką małych dzieci. Uciekali z Charkowa i chcieli dostać się do Francji. Potrzebowali odpocząć po długiej podroży, aby móc udać się w dalszą drogę.

Policjanci pomogli im znaleźć schronienie w jednym z punktów pomocowych na terenie gminy Bukowsko. Funkcjonariusze ruchu drogowego zadbali o ich bezpieczne dotarcie na miejsce. Mundurowi udzielili rodzinie wsparcia, która była bardzo wdzięczna za okazaną pomoc.

Policjanci i pracownicy z sanockiej komendy od początku tragicznych wydarzeń angażują się w pomoc dla obywateli Ukrainy, którzy uciekają przed wojną. Uczestniczą i organizują zbiórki potrzebnych rzeczy. Organizują miejsca noclegowe, wspierają i dbają o ich bezpieczeństwo. Funkcjonariusze wiedzą, że każda forma pomocy w morzu potrzeb ma znaczenie.

źródło: KPP Sanok


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

15-03-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)