REKLAMA
REKLAMA

Sanoczanin triumfował w turnieju MASTERS! (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. W minioną sobotę (15 października) w Klubie Bilardowym Trójkąt rozgrywany był turniej MASTERS, w którym mogli wziąć udział tylko najlepsi zawodnicy. Wśród nich znalazł się sanoczanin, który zakończył turniej ogromnym sukcesem.

– W sobotę 15 października w naszym klubie rozgrywany był turniej MASTERS, czyli zawody, w których mogli wziąć udział tylko najlepsi spośród 5 turniejów eliminacyjnych, jakie odbyły się na naszych stołach. Turnieje Finałowe rządzą się swoimi prawami i nie brakuje w nich niespodzianek. Tym razem niespodzianek nie było, tylko kilka niewiarygodnych sensacji! – czytamy na profilu Klubu Bilardowego Trójkąt.

Pierwszą niespodzianką było szybkie pożegnanie się z turniejem obrońcy tytułu sprzed dwóch ostatnich lat – Krystiana Tanasiewicza. Chrapkę na zwycięstwo mieli również Krzysztof Śliwiński, Adam Wisz oraz bracia Sadlik- Szymon i Tomasz, lecz żaden z nich nie dotarł nawet do półfinałów.

 

Kto zatem tam zagrał?

 

Byli to reprezentanci czterech miast. W pierwszym półfinale zagrał Jacek Bieszczad z Dębicy z Jerzym Gonetem mieszkańcem Rzeszowa. Początek meczu należał do popularnego ,,Bacy”, który wyszedł na prowadzenie 3-0. W tym momencie Jerzy Gonet skorzystał z dozwolonego 5-minutowego czasu. Po powrocie do stołu szybko odrobił straty i doprowadził do remisu 3-3. Po wyrównanej i emocjonującej końcówce wynikiem 6-4 do finału awansował dębiczanin.

W drugim półfinale zagrali Dario,,Kociak” Buczyński z Sanoka i Piotr Bujny z Sędziszowa Małopolskiego.

Dariusz błyskawicznie odskoczył Piotrowi doprowadzając do wyniku 5-1. Piotr zakasał rękawy, wygrał trzy kolejne partie i gdy wydawało się, że w kolejnej rozgrywce doprowadzi do remisu 5-5, popełnił drobny błąd na bili nr 8. Dario, wykorzystał pomyłkę popularnego ,,Dino”, ulokował ostatnie dwie bile w łuzach i powoli mógł przygotowywać się do ostatniego meczu wieczoru — relacjonuje klub.

Wielki Finał był pełen emocji i zwrotów akcji. Wynikiem 6-5 zakończył go wbijając dziewiątkę do środkowej kieszeni – Dariusz ,,Kociak” Buczyński.

Gratulacje dla całego podium. Dziękujemy wszystkim za obecność, sportową rywalizację, masę emocji i niezapomniane chwile spędzone przy stołach — czytamy na profilu klubu.

źródło: Klub Bilardowy Trójkąt / fb

21-10-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)