Sanoczanka zwyciężyła w Ogólnopolskich Zawodach Dzieci w łyżwiarstwie szybkim!

W miniony weekend (19 i 20 lutego br.) w Tomaszowie Mazowieckim odbył się finał Ogólnopolskich Zawodów Dzieci w łyżwiarstwie szybkim. Finał cieszył się ogromnym zainteresowaniem, zgromadził blisko 300 zawodników z całej Polski, w tym 14 reprezentantów sanockiego klubu SKŁ Górnik Sanok.

W klasyfikacji generalnej Ogólnopolskich Zawodów Dzieci w łyżwiarstwie szybkim, w najstarszej kategorii D-2, zwyciężyła Julita Krawiec, która zapewniła sobie to zwycięstwo już pod koniec stycznia w Elblągu.

O sukcesie w Elblągu pisaliśmy tutaj: Sanoccy łyżwiarze znów triumfują! Gratulujemy! (ZDJĘCIA)

Julita zawody rozpoczęła od dwóch srebrnych medali w rywalizacji na 500 m. Sanocka zawodnicza drugiego dnia wzięła rewanż na rywalce i wygrała w rywalizacji na 500 m ustanawiając tym samym rekord klubu młodziczek, a także znacznie poprawiła rekord klubu w rywalizacji na 1000 m.

Wielkie gratulacje dla Julitki za super przejazdy, walkę oraz za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej OZD – gratulują włodarze SKŁ Górnik Sanok.

W kategorii E-2 w klasyfikacji generalnej drugie miejsca zajęła Oliwia Dydek, która zdobyła 3 srebrne medale oraz jeden brązowy podczas zawodów. Warto zaznaczyć , że uzyskane czasy stały się również nowymi rekordami życiowymi młodej zawodniczki.

Olaf Podczerwiński w klasyfikacji generalnej w kategorii E-1+F-2 zajął 4 miejsce.

W finałowych zawodach zajmował trzecie miejsca (2×100 i 300 m) i raz drugie w drugim biegu na 300 m. W wieloboju zajął II miejsce jednak nie wystarczyło to do zajęcia miejsca na podium w klasyfikacji generalnej. Zabrakło 2 pkt. Jednakże wielkie brawa dla Olafka za walkę oraz poprawienie swoich życiówek – czytamy na portalu SKŁ Górnik Sanok w mediach społecznościowych.

W klasyfikacji klubowej SKŁ Górnik Sanok zajął 5 miejsce wśród dziewcząt oraz takie samo wśród chłopców.

Takie też miejsce 5 zajęliśmy w klasyfikacji łącznej, dziewczynki oraz chłopcy, gromadząc 145 pkt. Dzięki temu Klub wzbogacił się o czek na 2 tys. zł – informuje klub.

W klasyfikacji szkół dziewcząt SP1 Sanok zajęła 4 miejsce, a SP4 5 miejsce. W klasyfikacji szkół chłopców SP2 Zagórz zajęła 10 miejsce.

Wielkie gratulacje dla wszystkich zawodników startujących w tegorocznej edycji OZD. Byliście świetni, przejazdy były perfekcyjne lub bardzo dobre. Poprawialiście swoje rekordy życiowe i zajmowaliście świetne miejsca. Brawo Wy! Jesteśmy z Was dumni – pogratulowali włodarze klubu.

źródło: SKŁ Górnik Sanok/fb

Sanoccy łyżwiarze z workiem medali. Wielkie brawa! (ZDJĘCIA)
Piotr Michalski z historycznym wynikiem!
Szymon Hostyński z tytułem Mistrza Polski Młodzików w łyżwiarstwie szybkim! (ZDJĘCIA)