REKLAMA
REKLAMA

SANOK. Dźwięki przypominające wybuchy obudziły mieszkańców miasta. Ustalenia policji

SANOK / PODKARPACIE. Dzisiaj o godzinie 4:45 mieszkańców kilku sanockich dzielnic obudziły dźwięki przypominające wybuchy. Wywołały one niepokój związany z wojną, która toczy się za wschodnią granicą. Wiele osób zastanawia się, co to mogło być. O komentarz w tej sprawie zwróciliśmy się do Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego oraz do Komendy Powiatowej Policji w Sanoku.

Jak opisują internauci, kilka niepokojących dźwięków słyszanych było dzisiaj o godzinie 4:45, w większości dzielnic Sanoka: Zatorze, Olchowce, Posadę, Błonie i Wójtostwo.

W mediach społecznościowych wielu mieszkańców opisuje to, co dzisiejszego ranka postawiło ich na nogi.

Usłyszeliśmy trzy huki i po chwili dwa kolejne, już słabsze – pisze jeden z użytkowników portalu społecznościowego.

Też to słyszałam. Myślałam, że to burza, ale aplikacja pokazywała, że w pobliżu nie było żadnych wyładowań – czytamy w kolejnym wpisie.

Około 4:40 obudził mnie wybuch. Zobaczyłam, że mąż tez nie śpi. ale stwierdziłam, że nie będę wpadać w panikę. Z 24 na 25 lutego też takie coś słyszałam. Wszyscy się z nas wtedy śmiali. Dopiero jak usłyszeliśmy drugi wybuch, około 3 minuty po tym pierwszym, wstaliśmy. Mąż popatrzył w stronę pobliskiego marketu budowlanego na Posadzie. Krzyknął do mnie, że widać łunę. Za kolejne kilka minut był następny wybuch i znowu łuna. I za parę minut były kolejne dwa. Byłam bardzo wystraszona, nawet nie pomyślałam, żeby to nagrać – przekazuje nam świadek zdarzenia.

Pod kolejnymi postami wiele osób przyznaje, że również słyszało niepokojące dźwięki. W dyskusjach mówi się o możliwych ćwiczeniach WOT lub innych jednostek, a także o tym, że nad sanockim niebem mogły przelatywać myśliwce.

Ponieważ sprawa wywołała niemałe poruszenie wśród mieszkańców, z prośbą o komentarz zwróciliśmy się do Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie. Tam dowiedzieliśmy się, że faktycznie takie zdarzenie miało miejsce, ale było wynikiem sprzeczki w jednym z sanockich mieszkań. Skierowano nas do Komendy Powiatowej Policji w Sanoku.

Dzisiaj przed godziną 5:00 dyżurny sanockiej policji otrzymał zgłoszenie, że na ul. Dworcowej w Sanoku, nieznana osoba miała rzucać petardami. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że najprawdopodobniej w wyniku tego zajścia, uszkodzeniu ulegała szyba w oknie jednego z budynków. Trwa ustalanie okoliczności zdarzenia – mówi nam kom. Monika Hędrzak, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Sanoku.

Zgodnie z policyjnym raportem z tego zdarzenia, na ul. Dworcowej miało dojść do trzech wybuchów petard.

Do sprawy wrócimy.

grafika poglądowa

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

SANOK / TREPCZA. Trzy pożary traw w kilka dni nad Sanem! (ZDJĘCIA)

grafika poglądowa


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

29-03-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)