REKLAMA
REKLAMA

SANOK. Jubileusz szkoły medycznej! 6000 absolwentów. Pasja, służba, profesjonalizm! (VIDEO, ZDJĘCIA)

SANOK. Jubileusz szkoły medycznej! 6000 absolwentów. Pasja, służba, profesjonalizm! (VIDEO, ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Medyczna Szkoła Policealna im. Anny Jenke w Sanoku obchodziła jubileusz 60-lecia swojego istnienia. Po mszy świętej odprawionej w sanockiej Farze, zaproszono na uroczystości do szkoły muzycznej. Ważnym momentem było ślubowanie absolwentów. Słowa wypowiedziane przez byłych uczniów, nawiązały do misji szkoły realizowanej przez ponad pół wieku. Dyrektor sanockiego „Medyka” Halina Połojko przypomniała historię szkoły, podając, że mury placówki opuściło już 6000 osób. Zaproszeni goście zaznaczali, jak ważnym punktem na mapie Podkarpacia i całego regionu jest sanocka szkoła, od lat skutecznie i profesjonalnie szkoląca personel medyczny.

Medyczna Szkoła Policealna im. Anny Jenke w Sanoku obchodzi w tym roku jubileusz 60-lecia swojego istnienia. Z tej okazji w kościele Przemienienia Pańskiego w Sanoku odprawiona została msza święta, a 28 czerwca zorganizowano uroczystość, w czasie której dyrektor Halina Połojko przypomniała historię szkoły oraz sylwetki jej absolwentów.

Spisana w kronikach historia szkoły i myśli naszej patronki Anny Jenke dowodzą kolejności i ważności naszych medycznych spraw oraz potrzeb, gdzie najpierw musi być normalne, ale jakże odpowiedzialne dojrzewanie i wychowanie, aby potem wyrosło nam zdrowe, zaopiekowane i szczęśliwe społeczeństwo. Jest to dla nas stały drogowskaz i piękna, wielopokoleniowa saga lekcji historii – mówiła dyrektor Halina Połojko.

Obchody wzbogaciły występy artystyczne.

Z okazji 60-lecia powstania i działalności Medycznej Szkoły Policealnej w Sanoku, w imieniu Zarządu Powiatu Sanockiego, starosty Stanisława Chęcia oraz własnym, gratuluję pięknego jubileuszu – mówił w podczas wystąpienia okolicznościowego wicestarosta Janusz Cecuła. – Medyczna Szkoła Policealna w Sanoku pełniła i nadal pełni bardzo ważną funkcję. Wspiera lokalny rynek pracy, dostarczając dobrze wykształcone kadry w służbie zdrowia, bierze udział w kształtowaniu polityki gospodarczej i zdrowotnej naszego regionu, w ten sposób wspierając jego rozwój. Z okazji jubileuszu szkoły, życzę wszystkim Państwu dalszych sukcesów, które będą źródłem satysfakcji i uznania. Życzę, aby jubileusz był okazją do spotkań, przywoływania najlepszych wspomnień oraz niezapomnianych chwil. Życzę wreszcie niegasnącej pasji w pracy z młodymi ludźmi oraz wielu kolejnych pomyślnych lat, które pozwolą na kontynuowanie wspaniałych osiągnięć.

W imieniu posła na Sejm RP Piotra Uruskiego, życzenia i pamiątkowy grawerton przekazała dyrektor biura poselskiego Aneta Figiel.

Tekst: Red., wypowiedzi: Starostwo Powiatowe w Sanoku

02-07-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)