REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Kierująca zachowywała się agresywnie i stawiała opór (FOTO)

SANOK / PODKARPACIE. Brzozowscy policjanci prowadzili pościg za kierującą volkswagenem golfem, która w Niebocku nie zatrzymała się do kontroli drogowej. Kobieta uciekała w kierunku Sanoka. Tam też zakończyła swoją jazdę, doprowadzając do kolizji z udziałem dwóch samochodów, w tym radiowozu. Okazało się 40-latka była trzeźwa, pobrano jej krew do badań. Teraz za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

W piątek po godz. 21, dyżurny brzozowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o tym, że w kierunku Dydni jedzie volkswagen bez włączonych świateł mijania, a jego kierowca może znajdować się pod wpływem alkoholu.

Skierowani na miejsce funkcjonariusze, w miejscowości Niebocko, zauważyli samochód odpowiadający temu ze zgłoszenia. Za kierownicą volkswagena siedziała kobieta. Jechała bez włączonych świateł mijania. Policjanci używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych, dali kierującej sygnał do zatrzymania pojazdu. Jednak ta całkowicie go zignorowała i znacznie przyspieszyła, kontynuując jazdę. Policjanci podjęli za nią pościg. Kobieta uciekając przed radiowozem zignorowała znak „STOP” na skrzyżowaniu w miejscowości Grabownica Starzeńska i nie zwracając uwagi na inne pojazdy, wjechała na drogę wojewódzką, kierując się w stronę Sanoka. Podczas ucieczki, kobieta wielokrotnie zjeżdżała na przeciwny pas ruchu, stwarzając zagrożenie dla innych kierowców.

Policyjny pościg za volkswagenem zakończył się na terenie powiatu sanockiego. Na ul. Traugutta w Sanoku kobieta doprowadziła do kolizji z udziałem dwóch samochodów, w tym policyjnego radiowozu. Podczas wykonywania czynności kierująca zachowywała się agresywnie i stawiała funkcjonariuszom bierny opór.

Okazało się, że 40-letnia mieszkanka województwa lubelskiego, kierująca volkswagenem była trzeźwa. Została jej pobrana krew do badań laboratoryjnych. Ich wynik da odpowiedź na to, czy kobieta nie znajdowała się pod wpływem środków odurzających.

Wczoraj, 40-latka usłyszała zarzut przestępstwa nie zatrzymania się do kontroli drogowej. Grozi jej za to nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Ponadto odpowie również za popełnione wykroczenia w ruchu drogowym na terenie powiatu brzozowskiego i spowodowanie kolizji na terenie powiatu sanockiego.

KPP Brzozów


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

SANOK. Policyjny pościg za młodą kobietą. Zderzenie z radiowozem! (VIDEO, ZDJĘCIA)

20-03-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)