REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Konkurs sportowy. Wzięła w nim udział medalistka olimpijska! (FOTO)

SANOK: Konkurs sportowy. Wzięła w nim udział medalistka olimpijska! (FOTO)

SANOK / PODKARPACIE. Szkoła Podstawowa nr 2 im. Św. Kingi w Sanoku gościła polską łyżwiarkę szybką, pięciokrotną olimpijkę i dwukrotną medalistkę olimpijską pochodzącą z Sanoka – panią Katarzynę Bachledę – Curuś, a wszystko to dzięki udziałowi w największym w Polsce konkursie sportowym, organizowanym dla szkół podstawowych Pho3nix Active School pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Nasza szkoła zdobyła 29 miejsce w głosowaniu publiczności na ponad 600 szkół biorących udział w konkursie na film, w którym promowana jest aktywność fizyczna.

Warsztaty i spotkanie z olimpijką, która opowiedziała o swoich sukcesach i zachęcała dzieci i młodzież do aktywności fizycznej były dla wszystkich uczestników ogromnym przeżyciem. Medale olimpijskie, które uczniowie mogli mieć w swoich rękach wzbudzały zachwyt i powodowały wypieki na ich twarzy.

Nasi uczniowie w sportowej części warsztatów zmierzyli się z próbami szybkości, wytrzymałości, skoczności oraz siły. Każda próba była przeprowadzona przez wykwalifikowaną kadrę Pho3nix, która przyjechała razem z Panią Kasią.

Jako społeczność szkolna nauczyciele i uczniowie jesteśmy bardzo wdzięczni za możliwość uczestnictwa w tym sportowym wydarzeniu. Zachęcamy również inne szkoły do wzięcia udziału w kolejnych edycjach konkursu sportowego Pho3nix Active School, gdyż dla nas, jako nauczycieli wychowania fizycznego jest to kolejny krok do zachęcania uczniów do aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia, zwieńczony niesamowitą nagrodą dla dzieci.

materiały nadesłane

03-12-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Komentarze wyróżnione:
(zarejestrowanych czytelników)

Powinno być więcej fotek2022-12-03 21:40:38
0 0
a wszystko to dzięki udziałowi w największym w Polsce konkursie sportowym, organizowanym dla szkół podstawowych Pho3nix Active School pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Polskiego Komitetu Olimpijskiego.
Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy (0)
Pokaż więcej komentarzy (0)