REKLAMA
REKLAMA

SANOK. „Konstytucja jest najlepszym przewodnikiem po życiu!”. Tour de Konstytucja po raz drugi (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Sanok po raz drugi gościł uczestników Tour de Konstytucja. Tym razem, spotkanie ze znanymi w kraju przedstawicielami środowiska demokratów odbyło się na Placu Harcerskim. W grodzie Grzegorza pojawili się między innymi Adam Bodnar – były Rzecznik Praw Obywatelskich oraz Katarzyna Kwiatkowska – prokurator, prezes stowarzyszenia Lex Super Omnia. Wśród zgromadzonych mieszkańców nie zabrakło przede wszystkim osób młodych. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.

W niedzielę na Placu Harcerza można było podyskutować, czy zadać pytanie zaproszonym gościom. Wśród nich znaleźli się: Adam Bodnar były Rzecznik Praw Obywatelskich, prokurator Katarzyna Kwiatkowska, Krzysztof Parchimowicz, Bogusław Olewiński, adwokaci Dariusz Lipski i Kinga Dagmara Siadlak, Robert Hojda z Fundacji Kongres Obywatelskich Ruchów Demokratycznych.

Stoisko prowadzili również radczyni prawna Jolanta Rzepka-Stępień oraz radca prawny Tomasz Filar z Okręgowej Izby Radców Prawnych w Rzeszowie. Można było porozmawiać o pomocy pro bono oraz działaniach samorządu na rzecz ochrony praw człowieka.

Cykl spotkań Tour de Konstytucja to zaproszenie do rozmowy. To pokazanie, że Konstytucja nie jest czymś abstrakcyjnym, ale realnie wpływa na naszą codzienność. To już druga edycja ogólnopolskiej akcji organizowanej przez Fundację Kongres Obywatelskich Ruchów Demokratycznych. Hasło tegorocznej edycji brzmi: „Z Europą nam po drodze” – opisują pomysłodawcy demokratycznego tournee.

Lokalnym organizatorem sanockiego przystanku Tour de Konstytucja byli Demokraci Ziemi Sanockiej.

Tour de Konstytucja zainaugurowana została 4 czerwca w Słupsku. Na trasie znalazły się także Opener Festiwal w Gdyni, Festiwal Góry Literatury w Nowej Rudzie, Pol and Rock Festival w Czaplinku. Natomiast wielki finał zaplanowany został na 27 sierpnia w Warszawie.

foto: Marzena Dziurawiec, Demokraci Ziemi Sanockiej

22-08-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)