REKLAMA
REKLAMA

SANOK. Kukła z podobizną Putina powieszona na sznurze przy Arenie (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Dzisiaj około godziny 6:00, przejeżdżający obok Areny Sanok kierowca, zauważył wiszący na drzewie obiekt, przypominający człowieka. Straż pożarna otrzymała informację o osobie powieszonej przy ul. Królowej Bony. Po dotarciu na miejsce okazało się, że ktoś powiesił na sznurku kukłę z podobizną prezydenta Rosji Władimira Putina. Strażacy ściągnęli kukłę i przekazali ją policjantom.

Do zdarzenia doszło dzisiaj około godziny 6:00 przy ul. Królowej Bony w Sanoku, w okolicach Areny Sanok.

Strażacy zostali poinformowani o tym, że przy Arenie Sanok powiesił się człowiek. Zgłoszenie otrzymaliśmy od osoby, która przejeżdżała obok samochodem. Po przybyciu na miejsce zdarzenia okazało się, że była to kukła wielkości człowieka, powieszona na sznurku za szyję. Kukłę zdjęto i przekazano policji – mówi nam mł. kpt. Anna Kozłowska, oficer prasowy KP PSP w Sanoku.

Policja również otrzymała wiadomość o człowieku wiszącym na drzewie.

– Okazało się, że to kukła zrobiona z odzieży i wypełniona słomą – relacjonuje kom. Monika Hędrzak, oficer prasowy KPP w Sanoku. – Trwa wyjaśnianie okoliczności zdarzenia, wstępnie pod kątem art. 51 kodeksu wykroczeń.

Art. 51 kodeksu wykroczeń mówi o zakłóceniu spokoju lub porządku publicznego.

§ 1. Kto krzykiem, hałasem, alarmem lub innym wybrykiem zakłóca spokój, porządek publiczny, spoczynek nocny albo wywołuje zgorszenie w miejscu publicznym, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.
§ 2. Jeżeli czyn określony w § 1 ma charakter chuligański lub sprawca dopuszcza się go, będąc pod wpływem alkoholu, środka odurzającego lub innej podobnie działającej substancji lub środka, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.
§ 3. Podżeganie i pomocnictwo są karalne.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

SANOK. Sygnały mieszkańców, akcja policji. Kontrole na Dąbrówce (ZDJĘCIA)


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112.

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

15-04-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)