REKLAMA
REKLAMA

SANOK. Nocne poszukiwania kajakarza! (ZDJĘCIA)

SANOK, ZAGÓRZ / PODKARPACIE. W niedzielę około godziny 23:00 służby ratunkowe zostały zaalarmowane w związku z zaginięciem kajakarza, który miał wcześniej pływać Sanem. Do akcji zaangażowano kilka zastępów straży pożarnej i policję. Na miejsce ściągana była łódź, quad i inny specjalistyczny sprzęt.

Sygnał o zaginięciu kajakarza, rodzina przekazała służbom w niedzielę około godziny 23:00.

Turysta z Bydgoszczy miał pływać Sanem w godzinach popołudniowych. Nie wrócił jednak z wyprawy i nie powiadomił najbliższych o tym, gdzie się znajduje.

Do akcji zaangażowano kilka zastępów straży pożarnej oraz policję. Zadysponowano jednostki ze specjalistycznym sprzętem, w tym z łodzią, która mogłaby pomóc w poszukiwaniach.

Na szczęście kajakarza szybko odnaleziono w dobrym stanie. Był on zaskoczony akcją służb. Tłumaczył, że nie miał możliwości poinformowania rodziny o tym gdzie jest. Turysta został przekazany rodzinie.

Wczoraj o godzinie 22:45 zostajemy zadysponowani do poszukiwań kajakarza na rzece San, z którym od kilku godzin bliscy nie mogli nawiązać kontaktu. Na szczęście mężczyzna cały i zdrowy został przejęty przez kolegów z OSP KSRG Sanok – Olchowce w okolicach mostu olchowieckiego w Sanoku – relacjonują strażacy z OSP KSRG Zagórz (Fb).

AKTUALIZACJA:

Sanocka policja otrzymała zgłoszenie od żony kajakarza około godziny 22:00. Turysta płynął kajakiem przez San. Około 15:00 skontaktował się z rodziną i przekazał, że znajduje się na wysokości miejscowości Huzele i że planuje zakończyć spływ przy moście na Białą Górę w Sanoku około 20:30. Podał też informację, że ma słabą baterię w telefonie.

Gdy około godziny 22:00 mężczyzna nie wrócił do miejsca pobytu, zaniepokojona żona postanowiła zaalarmować policję. Funkcjonariusze zostali zadysponowani do poszukiwań wzdłuż brzegów Sanu. O godzinie 23:15 turysta został zauważony przy Moście Olchowieckim w Sanoku. Nie potrzebował pomocy medycznej. Małżonka mężczyzny została poinformowana, że z jej mężem wszystko jest w porządku – relacjonuje asp. Izabela Rowińska z Komendy Powiatowej Policji w Sanoku.

foto (2): nadesłane

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

SANOK. Popisy kaskaderów, ściana ognia i monster trucki! (ZDJĘCIA, VIDEO)


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112.

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

08-08-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)