REKLAMA
REKLAMA

SANOK. Pijany 75-latek najechał na znak drogowy

SANOK / PODKARPACIE. Policjanci podejmowali interwencję wobec nietrzeźwego kierowcy fiata, który na ulicy Krakowskiej w Sanoku najechał na znak drogowy. Badanie stanu trzeźwości wykazało w organizmie mężczyzny ponad 1,5 promila alkoholu. Teraz 75-latek za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Wczoraj po godzinie 22, policjanci drogówki jadąc ulicą Krakowską w Sanoku zauważyli pojazd marki Fiat, którego kierujący najechał na znak drogowy. Funkcjonariusze podjęli interwencję wobec mężczyzny. Mundurowi sprawdzili stan jego trzeźwości. Przeprowadzone badanie wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie 75-letniego mieszkańca powiatu sanockiego.

Mężczyźnie zostały zatrzymane uprawnienia do kierowania, natomiast pojazd, którym się poruszał odholowano. 75-latek za swoje zachowanie będzie odpowiadał przed sądem.

Przypominamy, że za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz wysoka grzywna.

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę. Wsiadając za kierownicę bądźmy świadomymi użytkownikami dróg. Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji, powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Nietrzeźwy kierujący jest zagrożeniem dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego.

źródło: KPP Sanok

zdjęcie poglądowe


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112.

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

17-06-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)