REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Podniesione diety radnych zachwiały budżetem?

SANOK / PODKARPACIE. Na posiedzeniu Komisji Finansowej w dniu 22 lutego 2022 roku skarbnik miasta poinformował radnych o problemach finansowych powstałych w budżecie miasta Sanoka na rok 2022. Powstałych w wyniku podjętej uchwaty o zmianie wysokości diet radnych. Skarbnik poinformował radnych o nie uwzględnieniu w zmianach budżetowych wniosków do budżetu złożonych przez Komisję Finansową ze względu na brak środków finansowych oraz ze względu na prognozowane problemy ze skonstruowaniem budżetu na rok 2023 oraz lata kolejne.

Sławomir Miklicz, archiwum prywatne.

– Odniosłem wrażenie, że za trudną sytuację finansową miasta skarbnik ewidentnie wskazuje decyzję Rady Miasta o zmianie uchwały o wysokości diet radnych – twierdzi Sławomir Miklicz. 

Dla pełnej informacji wynikającej ze zmiany wysokości diet radnych, jak również zmianie wynagrodzenia burmistrza oraz jego najbliższych współpracowników radny Miklicz zwrócił się do burmistrza z następujący pytaniami:

1. Proszę o padanie uposażenia Burmistrza, Wiceburmistrzów, Skarbnika, Sekretarza oraz Kierownik Biura Burmistrza przed podjęciem uchwały w sprawie ustalenia wynagradzanie z listopada 2021 roku (pełne wynagrodzenie uwzględniające wszystkie składowe).

2. Proszę o podanie uposażenia wyżej wymienionych osób po regulacjach płacowych dokonanych po podjęciu w/w uchwały.

3. Proszę a padanie rocznych kosztów dla budżetu przed podjęciem przywołanej uchwały oraz po dokonanych regulacjach płacowych (wraz z 13 wynagrodzeniem).

Grafika poglądowa

Wysokość diet radnych Rady Miasta Sanoka:

– Dieta przewodniczącego Rady Miasta Sanoka wzrośnie z 1912,45 do 3059,91 zł.
– Dieta wiceprzewodniczących Rady Miasta Sanoka wzrośnie z 1509,83 do 2415,72 zł.
– Dieta przewodniczących komisji Rady Miasta Sanoka wzrośnie z 1308,25 do 2093,62 zł.
– Dieta szeregowych radnych wzrośnie z 1006,55 do 1610,48 zł.

Biorąc pod uwagę podwyżki rocznie przewodniczący rady otrzyma więcej około 13 tys. 764 zł. Wiceprzewodniczący mogą liczyć na podwyżkę w sakli roku o 10 tys. 872 zł. Przewodniczącym komisji do kieszeni wpadnie więcej o 9 tys. 420 zł. Szeregowi radni zyskają w ciągu 12 miesięcy około 7 tys. 728 zł. W sumie w skali roku kwota wypłacanych diet radnych będzie wyższa od poprzedniej o około 181 tys. 176 zł. Według relacji radnego Miklicza to właśnie ta kwota zdaniem skarbnika, wpływa na stabilność finansową miasta. 

Ile więcej otrzymają burmistrzowie?

Radny w swojej interpelacji postanowił dowiedzieć się ile więcej zarabiają burmistrzowie, sekretarz, skarbnik i kierownik Biura Burmistrza. Jak wynika z danych przekazanych przez Urząd Miasta, wspomniane 6 osób, obciąża dodatkowo budżet miasta kwotą 211 tys. 669 zł.

Szczegółowe dane przedstawione w tabelach poniżej:

Dane zawarte w odpowiedzi na interpelację. UM Sanok


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Burmistrz Sanoka będzie zarabiał miesięcznie 15.5 tys. zł. Dużo czy mało? (ANKIETA)


Radni miejscy uchwalili podwyżki swoich diet

04-04-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)