REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Policja nie typowała dodatkowych miejsc do objęcia monitoringiem

SANOK / PODKARPACIE. Powracamy do tematu monitoringu w naszym mieście. Kilka tygodni temu na naszym portalu prezentowaliśmy opinię radnych w tej sprawie. Ci nie pozostawili wątpliwości – zobacz. Jest wiele miejsc, w których należałoby zainstalować kamery. W budżecie pieniędzy na to nie zabezpieczono. Otrzymaliśmy natomiast odpowiedź z Policji.

Rozbudowany system monitoringu jest narzędziem dodatkowego zabezpieczenia przestrzeni publicznej. Zapis z kamer dla organów ścigania jest narzędziem dowodowym w rozstrzyganiu spraw związanych z wykroczeniami czy przestępstwami. 

– Analiza zapisów monitoringu przyczynia się do dostrzeżenia ewentualnych zagrożeń, rejestracji zdarzeń, identyfikacji osób podejrzanych czy poszukiwania osób zaginionych. Pozwala na podjęcie stosownych i adekwatnych działań przez odpowiednie służby. Monitoring pełni również funkcję prewencyjną w zakresie bezpieczeństwa i porządku publicznego. Istotne jest to, że obecna lokalizacja monitoringu miejskiego uwzględnia sugestie Policji co do ich lokalizacji. Nadmieniam, że w trakcie wykonywania czynności służbowych sanocka Policja korzysta także z zapisów monitoringu umieszczonego np. na sklepach, bankach, stacjach, instytucjach czy też budynkach prywatnych – mówi kom. Monika Hędrzak, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Sanoku. 

W ostatnim czasie sanocka Policja nie przeprowadzała analizy dotyczącej typowania miejsc, które należałoby dodatkowo objąć monitoringiem.

– Jeżeli podmioty odpowiedzialne za rozbudowę monitoringu miejskiego zwrócą się do nas o taką ocenę, dokonamy stosownych ustaleń i przekażemy przedmiotową informację. Nadmieniam, że w przypadku, gdy na podstawie analizy stanu bezpieczeństwa czy też zgłoszeń mieszkańców wytypujemy miejsce, które nie jest objęte monitoringiem, a w którym dochodzi do popełniania wykroczeń czy przestępstw, wystąpimy do podmiotów odpowiedzialnych za rozbudowę monitoringu z wnioskiem o rozważenie dodatkowego zabezpieczenia przestrzeni publicznej poprzez montaż kamer – uzupełnia pani rzecznik


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Monitoring w mieście. Opinie radnych są jednoznaczne!


ZOBACZ RÓWNIEŻ: Antyrządowe protesty. Zamieszki na ulicach. Starcia z policją
tvPolska.pl

25-01-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)