REKLAMA
REKLAMA

SANOK. Policjanci w szkołach. Przypominają zasady bezpieczeństwa (ZDJĘCIA)

POWIAT SANOCKI / PODKARPACIE. Wrzesień, to najlepszy okres, by przypomnieć uczniom, wracającym po wakacjach do szkoły, o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, zwłaszcza tym najmłodszym. Dlatego też policjanci odwiedzają uczniów szkół podstawowych. Podczas pogadanek mówią między innymi o zasadach prawidłowego poruszania się po drogach, a szczególnie przechodzenia przez jezdnię.

„Bezpieczna droga do szkoły” – pod takim hasłem policjanci spotykają się z uczniami szkół podstawowych z terenu powiatu sanockiego. W pobliżu placówek oświatowych pojawiają się także policyjne patrole, które czuwają nad bezpieczeństwem.

Spotkania profilaktyczne zostały już przeprowadzone między innymi w szkołach na terenie gminy Zarszyn i Besko przez dzielnicowych z miejscowego posterunku Policji. Funkcjonariusze podczas wizyt w szkołach uczyli dzieci zasad bezpiecznego poruszania się po drogach. Przypominali, z której strony drogi należy korzystać w przypadku braku chodnika. Wiele uwagi poświęcali też prawidłowemu przechodzeniu przez jednię. Policjanci mówili także o obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa oraz jeździe w fotelikach bezpieczeństwa. W trakcie spotkania mundurowi podkreślali znaczenie elementów odblaskowych i omawiali, jaki mają wpływ na naszą widoczność na drodze.

Lekcja z policjantem, to dla najmłodszych uczniów ogromne przeżycie, dzieci bardzo aktywnie uczestniczą w takich spotkaniach, chętnie zabierają głos i dzielą się swoimi wrażeniami.

Podczas spotkań z młodzieżą funkcjonariusze poruszali także tematykę odpowiedzialności prawnej nieletnich. Omówili zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa w sieci.

zdjęcia: Szkoła Podstawowa w Zarszynie

źródło: KPP Sanok


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

22-09-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)