REKLAMA
REKLAMA

SANOK. Przedszkolaków odwiedził policyjny Pingwin (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych policjanci prowadzą spotkania z przedszkolakami na terenie powiatu sanockiego. Podczas wizyt funkcjonariusze przestrzegają najmłodszych przed zagrożeniami i uczą właściwych zachowań. Na spotkania profilaktyczne często przychodzi także policyjna maskotka – Pingwin.

Policjanci w codziennej służbie dbają, aby dzieci były bezpieczne. Mundurowi prowadzą wiele działań podczas, których informują najmłodszych o zagrożeniach oraz sposobach radzenia sobie z nimi. Wszystko po to, aby dzieci od najmłodszych lat potrafiły zadbać o własne bezpieczeństwo.

Dzisiaj funkcjonariuszki realizujące zadania z zakresu profilaktyki społecznej wraz z Pingwinem – maskotką sanockich policjantów, odwiedziły dzieci z Przedszkola nr 3 w Sanoku. W trakcie spotkań policjantki, w formie pogadanek i zagadek, przypomniały dzieciom o bezpieczeństwie w domu, na drodze, czy podczas zabawy. Przestrzegały, aby podczas spędzania czasu na świeżym powietrzu, samodzielnie się nie oddalały i nie rozmawiały z nieznajomymi. Funkcjonariuszki zwróciły również uwagę na kontakt ze zwierzętami i przypomniały, jak należy się zachować w rożnych sytuacjach. Nie zabrakło także rozmów o tym, co należy zrobić, gdy ktoś potrzebuje pomocy.

Wizyta w przedszkolu to także okazja do tego, aby przybliżyć dzieciom informacje na temat zawodu policjanta. Najwięcej radości sprawiła najmłodszym policyjna maskotka – Pingwin.

Przedszkolaki serdecznie podziękowały policjantom za przeprowadzone spotkanie i wręczyły własnoręcznie wykonane laurki.

źródło: KPP Sanok


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112.

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

12-05-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)