REKLAMA
REKLAMA

MIASTO SANOK: Radni przeciw podwyższaniu opłaty za śmieci (VIDEO)

MIASTO SANOK: Radni przeciw podwyższaniu opłaty za śmieci (VIDEO)

SANOK / PODKARPACIE. Radni Rady Miasta Sanoka ostatecznie nie zdecydowali się na podniesienie opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi w naszym mieście, z 29 na 39 zł, w przypadku odpadów segregowanych. Jaki finał będzie miała ta sprawa zadecyduje Regionalna Izba Obrachunkowa. Obrady były dość burzliwe. Zapraszamy do  wysłuchania i obejrzenia materiału filmowego.

W związku z problemami technicznymi nie nagraliśmy fragmentu sesji. W tej części radny Maciej Drwięga mówił m.in.: – Nie mamy moralnego prawa oczekiwać od mieszkańców wyrzeczeń, w kwestii akceptowania kolejnych podwyżek. Tym razem związanych z opłatą za śmieci. Gdybyśmy kilka, kilkanaście miesięcy temu nie przegłosowali podwyżek diet radnych i wynagrodzenia burmistrza – do czego nawiałem ja i kliku radnych – to dzisiaj moralnie mielibyśmy zupełnie inną sytuację.


Za podniesieniem stawek za śmieci głosowali:

Piotr Kot, Grażyna Rogowska-Chęć, Andrzej Romaniak.

Przeciw byli:

Maciej Drwięga, Zofia Kordela-Borczyk, Adam Kornecki, Wanda Kot, Grzegorz Kozak, Bogusława Małek, Sławomir Miklicz, Jakub Osika, Łukasz Radożycki, Henryka Tymoczko, Beata Wróbel.

Od głosu wstrzymali się:

Ryszard Karaczkowski, Teresa Lisowska, Marian Osękowski, Katarzyna Sieradzka, Radosław Wituszyński.

27-11-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Komentarze wyróżnione:
(zarejestrowanych czytelników)

Ktos2022-11-26 10:15:43
0 0
Trzeba zmienic caly system zarzadzanie smieciami - bez tego zawsze beda te problemy z biznesem na smieciach!!!. Dlaczego w lasach i na smietnikach nie ma \puszek aluminiowych czy elementow stalowych??? Bo oplaca sie je zabrac i sprzedac.... Tak samo tzreba zrobic ze szklem plastikiem i wszystkim innym co nie ulega biodegradacji.... Wprowadzić skupy szkla, plastiku, nawet żeby doliczyć parę groszy do ceny opakowania to i tak wyjdzie korzystniej niz. placic 7zl za kg smieci!!!!! Mam wrazenie ze komus sie oplaca to ze jest jak jest - gdzie nasei poslowie dlaczego nie zajma sie tym problemem - ale tak naprawde!!!
Odpowiedz
Panie Burmistrzu Matuszewski2022-11-26 11:29:13
0 0
uprzejmie donoszę że w Brzozowie jest więcej niż 2 bloki :)
Odpowiedz
Co do Patologicznego systemu zbioru śmieci2022-11-26 11:34:14
0 0
Bardzo dobrym pomysłem powinna być kaucja lub oddawanie do sklepu opakowań które zostały zużyte tak aby producent opakowań był odpowiedzialny za zużyte opakowania i zastanawiał się ów producent jakie opakowania stosować aby moc je odbierać sprawnie od klientów. To była by prawdziwa ekologia i dekarbonizacja. Priorytetem powinny być zwrotne opakowania szklane - było by zdrowo i ekologicznie co oczywiście nie jest na rękę dużym sieciom handlowym Pozdrawiam serdecznie
Odpowiedz
Patologia prawa PiS 2022-11-26 11:35:23
0 0
Priorytetem powinny być zwrotne opakowania szklane - było by zdrowo i ekologicznie co oczywiście nie jest na rękę dużym sieciom handlowym które pchają wszystko prawie do plastiku i foli . A jak wiadomo plastik i folia wnika do żywności i zabija
Odpowiedz
Mało wciąż mało, na odprawę może nie starczyć2022-11-27 20:55:43
0 0
Kiedyś był skup butelek obok Popka i jakoś to działało. Kiedyś w miejscu nieistniejącej już piekarni Zakopianka (ul. Gorazdowskiego) działał skup makulatury. Ile tam kg się oddało - przeliczeniowo papier toaletowy się dostawało. Pustą butelkę pod drzwi się wystawiało - rano w podobnej butelce mleko czekało. Dziś mamy technikę. Nic nikomu się nie opłaca. Nic nikomu nie można powiedzieć bo zostaniesz zwymyślany lub każe ci jakiś konus z dawnej budowlanki po prostu spier....ć. Najlepiej za wszystko krocie płacić - tylko czy za rok znów nie trzeba będzie dopłacać do systemu bo się system nie bilansuje? Czy nie trzeba będzie dopłacać, bo skarbnik w ciągu roku urealnił umowy nie racząc nawet poinformować o tym mieszkańców?
Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy (0)
Pokaż więcej komentarzy (0)