REKLAMA
REKLAMA

SANOK solidarny z UKRAINĄ! Wzruszające gesty na Rynku (VIDEO, ZDJĘCIA)

SANOK solidarny z UKRAINĄ! Wzruszające gesty na Rynku (VIDEO, ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Na Rynku w Sanoku odbyła się demonstracja solidarnościowa z Ukrainą. Spontaniczne spotkanie zgromadziło grupę kilkuset mieszkańców miasta, zarówno Polaków jak i obywateli Ukrainy, którzy nie kryli wzruszenia wsparciem udzielonym w symboliczny sposób przez bratni naród. Były transparenty, wystąpienia, okrzyki i wiele gestów solidarności. Były również mocne słowa potępienia dla zbrodniczej agresji Rosji skierowanej na naszych wschodnich sąsiadów. Na koniec, Ukraińcy odśpiewali hymn swojego kraju. Zapraszamy do obejrzenia materiału VIDEO z wypowiedziami uczestników manifestacji. Publikujemy również obszerną galerię ZDJĘĆ.

Demonstrację solidarnościową z Ukrainą zorganizowano z inicjatywy radnego Rady Powiatu Sanockiego Damiana Biskupa, na którą w błyskawicznym tempie zareagowała Młodzieżowa Rada Miasta Sanoka i jej przewodniczący Jakub Pilch. MRMS wzięła na siebie organizację spontanicznego spotkania.

Wszystko po to, aby obecnością, słowem i gestem wyrazić solidarność i wsparcie dla narodu ukraińskiego bestialsko zaatakowanego zbrojnie przez armię rosyjską Władimira Putina.

W pokojowej manifestacji wzięło udział kilkuset mieszkańców miasta, zarówno Polaków jak i Ukraińców. Obecni byli samorządowcy, księża i przedstawiciele instytucji na co dzień zajmujących się sprawami obywateli Ukrainy mieszkającymi w Sanoku i w innych miastach Polski.

Wkrótce kolejny materiał VIDEO z wystąpieniami podczas demonstracji.

DEMONSTRACJA SOLIDARNOŚCIOWA Z UKRAINĄ. SANOK 27.02.2022

OBYWATELE UKRAINY ŚPIEWAJĄ HYMN SWOJEGO KRAJU

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Byliśmy z kamerą na granicy! Przejmujące relacje z UKRAINY! (VIDEO)

CARITAS: Apel o pomoc dla Ukrainy!

FUNDACJA CZAS NADZIEI. Uruchomiono konto na pomoc dla rodzin uciekających z Ukrainy

 


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

28-02-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Komentarze wyróżnione:
(zarejestrowanych czytelników)

Moim zdaniem Putin wie co robi2022-02-28 06:34:04
1 0
Wypycha z Ukrainy ludzi mu nie przychylnych i niepotrzebnych. Rosyjska 1 milionowa armia daje czas na ucieczkę z Ukrainy do Polski aby Rosjanie nie musieli utrzymywać tych ludzi. W Polsce będzie coraz większy chaos wtedy ruszy i na Polskę pogrążona w chaosie? A my nie przyditiwujemy zwykłych ludzi do wojny
Odpowiedz
Zwykli Polacy czy jesteście gotowi na wojnę 2022-02-28 06:36:05
1 0
Czy potraficie posługiwać się Bronią. Co będzie jak Ukraina się podda?
Odpowiedz
Kochani Polacy myślimy2022-02-28 09:08:51
1 0
Putin zaplanował to na lata!!! Pierwsze Gruzja , później Krym , zajął Białoruś przy pomocy Polski , wypuścił uchodźców przez granice Białorusi teraz wymiesza ich z uchodźcami z Ukrainy . W Powstaniu Warszawskim Polacy bronili się w mieście 63 dni wiec nie przesadzajmy z wyczynami. Pozatym Putin nie chce zrazić sobie Ukraińców stosując mordy. Putin widzi w Ukraińcach ich części Rosyjskojęzycznej sojuszników ? Nie słuchajcie propagandy tvPiS i TVN kłamali w sprawach KORONAWIRUSA teraz nagle mówią nam tylko prawdę o sytuacji na Ukrainie ?????
Odpowiedz
Czym karmi się Polaków - jakimi bzdurami 2022-02-28 09:13:40
1 0
TVP INFO "Romowie ukradli rosyjskim wojskom czołg". Może się popsuł i był bezużyteczny skoro musieli holować go traktorem - to ma być informacja ? To jest wielki sukces w starciu z milionową armia Rosyjską ?
Odpowiedz
Polacy w powstaniu warszawskim walczyli 63 dni 2022-02-28 09:57:17
1 0
I co to dało???
Odpowiedz
OTAN - to jest pretekst , Ukraina nie jest w OTAN ,2022-02-28 18:48:22
0 0
A tej granica , co oddziela NAS od ,,Nich ,, to kolejne PRZEKROCZENIE - JEST WIELKIE.
Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy (0)
Pokaż więcej komentarzy (0)