REKLAMA
REKLAMA

SANOK solidarny z UKRAINĄ! Wzruszające gesty na Rynku (VIDEO, ZDJĘCIA)

SANOK solidarny z UKRAINĄ! Wzruszające gesty na Rynku (VIDEO, ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Na Rynku w Sanoku odbyła się demonstracja solidarnościowa z Ukrainą. Spontaniczne spotkanie zgromadziło grupę kilkuset mieszkańców miasta, zarówno Polaków jak i obywateli Ukrainy, którzy nie kryli wzruszenia wsparciem udzielonym w symboliczny sposób przez bratni naród. Były transparenty, wystąpienia, okrzyki i wiele gestów solidarności. Były również mocne słowa potępienia dla zbrodniczej agresji Rosji skierowanej na naszych wschodnich sąsiadów. Na koniec, Ukraińcy odśpiewali hymn swojego kraju. Zapraszamy do obejrzenia materiału VIDEO z wypowiedziami uczestników manifestacji. Publikujemy również obszerną galerię ZDJĘĆ.

Demonstrację solidarnościową z Ukrainą zorganizowano z inicjatywy radnego Rady Powiatu Sanockiego Damiana Biskupa, na którą w błyskawicznym tempie zareagowała Młodzieżowa Rada Miasta Sanoka i jej przewodniczący Jakub Pilch. MRMS wzięła na siebie organizację spontanicznego spotkania.

Wszystko po to, aby obecnością, słowem i gestem wyrazić solidarność i wsparcie dla narodu ukraińskiego bestialsko zaatakowanego zbrojnie przez armię rosyjską Władimira Putina.

W pokojowej manifestacji wzięło udział kilkuset mieszkańców miasta, zarówno Polaków jak i Ukraińców. Obecni byli samorządowcy, księża i przedstawiciele instytucji na co dzień zajmujących się sprawami obywateli Ukrainy mieszkającymi w Sanoku i w innych miastach Polski.

Wkrótce kolejny materiał VIDEO z wystąpieniami podczas demonstracji.

DEMONSTRACJA SOLIDARNOŚCIOWA Z UKRAINĄ. SANOK 27.02.2022

OBYWATELE UKRAINY ŚPIEWAJĄ HYMN SWOJEGO KRAJU

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Byliśmy z kamerą na granicy! Przejmujące relacje z UKRAINY! (VIDEO)

CARITAS: Apel o pomoc dla Ukrainy!

FUNDACJA CZAS NADZIEI. Uruchomiono konto na pomoc dla rodzin uciekających z Ukrainy

 


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

28-02-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)