REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Sportowcy zawodowi i amatorzy będą zadowoleni! (FOTO)

SANOK / PODKARPACIE. Przy ulicy Białogórskiej, powstaje kompleks sportowo-rekreacyjny. Zadanie idzie pełną parą. Zarówno sportowcy zawodowi, jak i ci aktywni amatorsko znajdą miejsce dla siebie. Powstają boiska i zostanie rozbudowany skatepark. W sąsiedztwie prawie gotowy jest parking.

Zadanie jest finansowane z Funduszu Inwestycji Lokalnych. Program jest dedykowany gminom położonym na terenach górskich, z przeznaczeniem na rozwój infrastruktury turystycznej. Całkowita wartość zadania wyniesie około 8 mln zł.

Grafika poglądowa

Po pierwsze istniejący parking zostanie rozbudowany o miejsca postojowe i będzie mogło na nim parkować jednocześnie 60 samochodów osobowych i 5 autokarów. Powstanie miasteczko ruchu drogowego spełniającego wymagania programu szkolenia dzieci na kartę rowerową oraz testów egzaminacyjnych wyposażoną w sygnalizację świetlną oraz stację napraw dla rowerów. Zostanie rozbudowany skatepark. Wybudowane zostaną boiska do: koszykówki, badmintona, siatkówki oraz siatkówki plażowej. Wykonana zostanie siłownia na wolnym powietrzu, a także pole do minigolfa

W planowanej strefie relaksu znajdą się: urządzenia do gier zespołowych (stoły do ping-ponga, szachy terenowe). Zostaną zamontowane ławki i kosze.

Cały teren zostanie oświetlony, a miasteczko ruchu drogowego dodatkowo ogrodzone.

W ramach projektu, po drugiej stronie Sanu powstanie ścieżka pieszo-rowerowa. Zadanie zgodnie z umową, ma się zakończyć jesienią.ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Boks wrócił do Sanoka! Emocjonujące walki. Coraz więcej zawodników w Samuraju (VIDEO, ZDJĘCIA)

29-03-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)