REKLAMA
REKLAMA

SANOK. Ważna zmiana w projekcie budowy nowego mostu! Tak będzie wyglądał (VIDEO, WIZUALIZACJA)

SANOK. Ważna zmiana w projekcie budowy nowego mostu! Tak będzie wyglądał (VIDEO, WIZUALIZACJA)

SANOK / PODKARPACIE. Już w tym tygodniu przeprowadzone zostaną prace ziemne związane z budową nowego mostu na Sanie. Będą one potrzebne do ukończenia etapu projektowania całej inwestycji. Wykonawca oczekuje obecnie na wydanie decyzji środowiskowych, po ich uzyskaniu budowlańcy przystąpią do wykonania odwiertów. O aktualnym stanie realizacji zadania mówił w ubiegły piątek przed naszą kamerą burmistrz Tomasz Matuszewski.

Nowy most będzie przedłużeniem ul. Sobieskiego i połączy się z ul. Gajową. Będzie miał dwukierunkową jezdnię, chodniki i ścieżki rowerowe. Sąsiadująca z przeprawą infrastruktura drogowa zostanie gruntownie zmodernizowana. Jak poinformował burmistrz Tomasz Matuszewski, względem pierwotnego projektu mostu doszło do jednej, ale za to znaczącej zmiany. Okazuje się, że most będzie miał 230 m długości, a nie jak wcześniej zakładano 130 m.

Co 100-metrowa różnica w długości mostu oznaczać będzie w perspektywie ogólnych kosztów realizacji zadania? Przypomnijmy, że początkowo mówiło się o wartości na poziomie 65 mln złotych, z czego 80% ma stanowić dofinansowanie z rządowego programu „Mosty dla Regionów”.

Z dużą dozą pewności można już wskazać, którą z wersji mostu budowlańcy będą realizować.

Jak się dowiadujemy, zmiany w koncepcji budowy mostu nie muszą znacząco wydłużyć terminu realizacji inwestycji.

SZCZEGÓŁY w materiale VIDEO.

grafika poglądowa / wizualizacja mostu: Sweco Polska SP. Z O.O. dla UM Sanok / materiały nadesłane

wizualizacje (video i foto): Sweco Polska SP. Z O.O. dla UM Sanok / materiały nadesłane

29-10-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Komentarze wyróżnione:
(zarejestrowanych czytelników)

Mieszkaniec2022-10-24 14:34:18
0 1
Wazniejszy jest II dcinek obwodnicy i most na olchowce.... Przypomnę bo może już niektórzy zapomnieli.... Obwodnica w swoich założeniach miala wyprowadzac ruch poza sanok i mostem laczyc sie z droga na przemysl, miala miec dlugosc okolo 11 km ( teraz powstalo niecale 7) niestety po pismach ówczesnego burmistrza do warszawy o skrócenie jej przebiegu niestety ZREZYGNOWANO Z ODCINKA OD PISAROWIEC PRZESUNIETO JEJ POCZATEK NA DABROWKE. Wybrano tez w mojej opinii najgorsza wersje obwodnicy - znacznie skrócona z rondami zamiast zjazdów bezkolizyjnych....na dodatek mam wrażenie ze liczono na to ze drugi odcinek z mostem przez san nigdy nie powstanie... - szkoda bo można było wybrać lepsze projekty, ale teraz już za późno trzeba przyjąć to co wtedy wybrali!!! Na szczecie za sprawę drugiego odcinka obwodnicy wziął się poseł Piotr Uruski - któremu udało się wpisać ta inwestycje w plan budowy 100 obwodnic. Martwi mnie teraz stanowisk obecnych władz zagórza, gdyż mam wrażenie ze to co udało się posłowi Uruskiemu oni mogą zaprzepaścić pod pretekstem ochrony interesów kilku mieszkancow i skłonni dążyć do całkowitej rezygnacji z budowy 2 odcinka. Teraz mój apel do burmistrza Ernesta Nowaka i Posla Piotra Uruskiego - znów jedziecie do Warszawy interweniowac w sprawie tej obwodnicy tak jak kiedys burmistrz Blecharczyk... - UWAZAJCIE O CO PROSICIE ABY NIE BYLO ZE PZREZ WAS NIE POWSTANIE 2 ODCINEK Z NOWYM MOSTEM!!!!!! Rozumiem stanowisko mieszkańców, mozna dyskutowac czy odcinek od ronda do ronda ma miec po 2 pasy szybkiego ruchu, czy sciezki czy drogi serwisowe... ale traz bezdyskusyjne jest ze mosta na olchowce i 2 odcinek obwodnicy musi powstac skoro zostal juz wpisany do planu 100 obwodniuc!!!! - taki projekt ktoś kiedyś wybrał - trzeba było lepiej wybrać - były naprawdę fajne plany!!!!! Miedzy wierszami w stanowisku zagórza słyszę aby zrezygnować z budowy mostu a budować drogę na krosno , albo w Bieszczady..... to tez, ale to tak nie działa - jak zrezygnujecie z mostu i 2 odcinka - pieniądze pójdą na inne drogi, a wcale nie zostaną przekazane na jakaś drogę w Bieszczady czy Krosno, której nawet nie ma na żadnych planach!!!!!
Odpowiedz
prowincjusz2022-10-25 12:45:20
0 0
te ronda na obwodnicy to jest porażka. najgorsze to główne w kształcie podpaski gdzie ciężko się osobówką zmieścić takie kręte i wąskie. to po środku obwodnicy co hamuje ruch akurat tuż przed wzniesieniem też beznadzieja, a najgorsze, że nie ma gdzie wyprzedzić wolniejszych ciężarówek
Jak rozmach, to z fantazją2022-10-24 16:53:41
1 1
Proponuję jeden przyczółek mostu ulokować koło podstawówki, na skrzyżowaniu Sobieskiego z Piłsudskiego, a z drugiej strony oprzeć o Orli Kamień.
Odpowiedz
Most inwestycja potrzebna 2022-10-24 17:56:31
0 1
Ci którzy tak rozwalili swoim rozmachem obwodnicę Sanoka niech ponoszą konsekwencję. Jak bym miał decydować to kasę lepiej przerzucić na połączenie szeroką drogą z S19. Dużo osób o tym mówi. Co do mostu oby się udało, bo niektórym zależy żeby to powstrzymać. Wszystkie mosty rozwijają obszar na którym się buduje. Wrocław tego przykładem. Życzę powodzenia.
Odpowiedz
kot bełkot2022-10-30 11:28:51
0 0
Mosty nie rozwijają , mosty kosztują a Matuszewski szasta naszą a nie swoją kasą. Co chcesz rozwijać skansen, sosenki, upadły poligon, bagna czy nieczynne lotnisko?
eurokrato Matuszewski 2022-10-27 21:32:23
0 0
pan masz problem ze światłami na ulicach a chwalisz się zadłużaniem mostowym Sanoka. Basen się zamyka a tu ulala jaki most. Śmierdzi mi to.
Odpowiedz
Ok2022-10-28 19:36:31
0 0
Jak to możliwe że most będzie kosztować tak mało skoro wszyscy podrożało
Odpowiedz
- Oddali by TE FUNDUSZE- na drony !2022-10-30 09:36:18
0 0
lepiej wtedy jest ,lepsza jest -to ochrona , A NIE ABNEGACJA, dochodzi ,,tu do nieskromnej ABNEGACJI , a te metalowe WZNIESIENIE, to WCALE NIE JEST ,,wyznacznik tej ABNEGACJI Sakralnej w Polsce ,, ?,- to jest KOMEDIA ! i inny styl ,jak z innej planety w czasie WOJNY.
Odpowiedz
kot bełkot2022-10-30 11:26:21
0 0
zmień dealera
Pokaż więcej komentarzy (0)
Pokaż więcej komentarzy (0)