REKLAMA
REKLAMA

SANOK. Wyjazdowe posiedzenie wojewódzkich decydentów. O przyszłości muzeum (VIDEO)

SANOK. Wyjazdowe posiedzenie wojewódzkich decydentów. O przyszłości muzeum (VIDEO)

SANOK / PODKARPACIE. Dzisiaj przed godziną 16:00 w Sali Gobelinowej sanockiego Zamku rozpoczęło się zamknięte spotkanie, w którym udział biorą członkowie zarządu województwa podkarpackiego i radni wojewódzcy, a także zaproszeni goście na czele z burmistrzem Sanoka oraz starostą sanockim. Wyjazdowe posiedzenie samorządowców podejmujących najważniejsze decyzje dotyczące funkcjonowania województwa poświęcone jest między innymi kwestii współfinansowania działalności Muzeum Historycznego w Sanoku. Urząd marszałkowski jest podmiotem współprowadzącym sanocką „perełkę”.

W spotkaniu biorą udział  między innymi członkowie zarządu województwa podkarpackiego. W Sanoku pojawił się marszałek Władysław Ortyl, wicemarszałek Piotr Pilch oraz członek zarządu Stanisław Kruczek. Jest również przewodniczący sejmiku Jerzy Borcz.

foto: Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego

W posiedzeniu biorą udział radni sejmiku, na czele z przedstawicielami Ziemi Sanockiej radną Moniką Brewczak oraz radnym Adamem Drozdem.

foto: Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego

Jak powiedział nam wicemarszałek Pilch, na spotkanie zaproszono również burmistrza Tomasza Matuszewskiego oraz starostę Stanisława Chęcia. Obecny jest także wicestarosta Janusz Cecuła.

foto: archiwum eSanok.pl, foto burmistrz: Miasto Sanok

Gości witał gospodarz, czyli dyrektor Muzeum Historycznego w Sanoku Jarosław Serafin.

foto: archiwum prywatne

Wicemarszałek Piotr Pilch przed naszą kamerą tuż przed rozpoczęciem spotkania w Sali Gobelinowej sanockiego Zamku

W trakcie rozmów, poruszony zostanie temat współfinansowania działalności Muzeum Historycznego w Sanoku. Urząd marszałkowski jest podmiotem współprowadzącym sanocką „perełkę”. Wiadomo również, że poruszone zostaną kwestie związane z funkcjonowaniem samorządów, miejskiego i powiatowego.

Wielu uczestników spotkania przyjechało do Sanoka także po to, aby wziąć udział w obchodach 25-lecia zespołu SOUL. Przypomnijmy, że o godzinie 18:00 w Farze, odprawiona zostanie msza święta za zespół, a po jej zakończeniu, zorganizowany zostanie wielki koncert kolęd, podczas którego wystąpi ponad 100 byłych i obecnych wokalistek SOULu.

Więcej o jubileuszu SOULu tutaj:

DZISIAJ. Wielkie kolędowanie w Farze! Ponad 100 wokalistek na 25-lecie SOUL Sanok! (VIDEO)

27-12-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Komentarze wyróżnione:
(zarejestrowanych czytelników)

Kot bełkot2022-12-27 23:03:20
0 0
z przemówienia przed posiedzeniowego marszałka Plicha wynika: chcemy żeby Sanok się rozwijał, że jest to brama NA Bieszczady, że jest to NASZA sprawa wspólna. Oczywiście wojna wpłynęła na wzrost kosztów energii i gazu :) ale w sumie to zaprasza na koncert koleżanki zespołu Soul. A Królowa Bona na to - nie możliwe ...
Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy (0)
Pokaż więcej komentarzy (0)