REKLAMA
REKLAMA

SANOK. Zaśmiecone cmentarze! Tak wyglądały dwie nekropolie w niedzielę! (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Korzystając z noworocznego weekendu, wielu mieszkańców miasta, ale również gości, zdecydowało się na odwiedzenie bliskich zmarłych na sanockich cmentarzach. Widok, który zastali, przynajmniej na dwóch nekropoliach, dla niektórych mógł być niemiłym zaskoczeniem.

Sygnały, które do nas spłynęły dotyczą Cmentarza Południowego niedaleko Płowiec oraz Cmentarza Posada. Oba zlokalizowane są w granicach miasta.

W niedzielę 3 stycznia, nekropolie odwiedzane były przez wielu mieszkańców. Niestety, zastane w pobliżu kontenerów widoki mogły odstraszać.

Obsługa cmentarza przy Lipińskiego chyba liczyła, że śnieg tak szybko nie zejdzie – pisze do nas Internauta. – Niestety, ale ta sytuacja trwa od kilku tygodni. Goście odwiedzający swoich krewnych w czasie świąt zobaczyli jak miasto dba o swój wizerunek. Na ulicach prawie każdy słup oświetlony świątecznymi ozdobami, a na cmentarzu nie ma kto dwa razy ciężarówką obrócić i posprzątać – pyta retorycznie Czytelnik Esanok.pl.

Nie lepiej było na cmentarzu przy ul. Ustronie. Długość ścieżki odpadów obok kontenera sięgała kilkunastu metrów.

Jak widać na zdjęciach, wśród wyrzucanych przedmiotów znalazł się nawet… stary telewizor.

Do służb zajmujących się zagospodarowaniem odpadów na cmentarzach prześlemy pytania o sytuację zastaną 3 stycznia oraz o częstotliwość i system wywozu śmieci z terenu sanockich nekropolii.

Cmentarz Południowy w Sanoku. 3 stycznia 2022

Cmentarz Posada w Sanoku. 3 stycznia 2022

źródło: Red., materiały nadesłane

03-01-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)