REKLAMA
REKLAMA

SANOK. Zniszczona droga pod blokiem. „Kurz i woda po kostki” (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Do naszej redakcji zgłosił się mieszkaniec sanockiej dzielnicy Wójtostwo. Od kilku lat, wraz z sąsiadami, stara się on zainteresować odpowiedzialne służby oraz władze miasta, pogarszającym się stanem drogi dojazdowej do bloku. – O tę drogę nikt nie dba, zimą nikt nie odśnieża, latem po ulewach jest jezioro, woda po kostki – pisze Internauta.

Próbowałem już nieraz nagłośnić sprawę. lecz wszyscy dookoła temat „olewają”. Chodzi o drogi osiedlowe, wewnętrzne drogi służące tylko do wjazdu pod blok. Te drogi są w opłakanym stanie, od nowości czyli przeszło 20-30 lat bez remontu, jedną taką drogę mam pod swoim miejscem zamieszkania, codziennie z niej korzystam i powiem szczerze, że szlag mnie trafia, gdy z niej korzystam – rozpoczął list do redakcji mieszkaniec Sanoka.

Chodzi o drogę pod blokiem przy ul. Sadowej 34. Zlokalizowany jest tam parking dla mieszkańców oraz garaże.

Jej stan jest tragiczny, z roku na rok coraz gorszy. Od 4 lat nic się nie zmienia w kwestii choćby potencjalnego remontu, pomimo pism do urzędu, spółdzielni i burmistrza – zaznacza Czytelnik Esanok.pl. – O tę drogę nikt nie dba, zimą nikt nie odśnieża, latem po ulewach jest jezioro, woda po kostki.

Zgłaszający temat wskazuje, że w ostatnich latach, kilka razy zgłaszał sprawę do władz miasta oraz do spółdzielni.

Przecież wszyscy płacimy podatek drogowy w kosmicznych cenach paliw, więc mamy prawo domagać się, aby ten krótki odcinek pod blokiem był wyremontowany, móc w spokoju otworzyć okno bez strachu, że masa kurzu i pyłu z tej kruszącej się drogi będzie wpadać do mieszkań, a po ulewach normalnie wyjść z auta. Poza tym, gdy woda stoi, automatycznie zmniejsza się ilość miejsc parkingowych, przecież nikt nie zaparkuje i nie wyjdzie, kiedy woda po kostki – czytamy w nadesłanej informacji.

Gdy nagłośnicie sprawę możliwe, że z innych części Sanoka ludzie się odezwą i opiszą podobny problem.

Do Urzędu Miasta Sanoka oraz do Sanockiej Spółdzielni Mieszkaniowej zwrócimy się z pytaniem o drogę przy Sadowej 34 i ewentualne możliwości jej wyremontowania.

Do tematu wrócimy.

grafika poglądowa

30-05-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)