REKLAMA
REKLAMA

Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej 2023 w SANOKU!

SANOK / PODKARPACIE. W Jarosławiu odbyło się Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej 2022. Jednym z najważniejszych punktów podsumowania spotkania jest ogłoszenie miasta gospodarza kolejnej edycji SMAP. Abp Adam Szal ogłosił, że będzie nim SANOK!

Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej związane jest bardzo ściśle z Ojcem Świętym Janem Pawłem II, gdyż to On podkreślał, że młodzież jest wielkim potencjałem Kościoła.

Dowodem na to są słowa skierowane przez papieża do młodych:

,,Otwórzcie drzwi Chrystusowi’’

,,Wy jesteście nadzieją Kościoła, nadzieją Ojczyzny, jesteście moją nadzieją’’

Papież pragnął włączyć w aktywne życie Kościoła młodzież pracującą i studentów niezaangażowanych w żadną formację. – Młodzież stojąca w drzwiach kościoła też jest nasza – mawiał. Z jego inicjatywy powstały Grupy Apostolskie, które do diecezji przemyskiej trafiły z inicjatywy ówczesnego diecezjalnego duszpasterza młodzieży ks. Franciszka Rząsy. Jan Paweł II w 1984 r. zapoczątkował Światowe Dni Młodzieży, które odbyły się w Rzymie. Echem, czy też odpowiedzią na inicjatywę Ojca Świętego, było organizowanie spotkania młodych przez ks. Franciszka Rząsę. Pierwsze rekolekcje odbyły się w Ustrzykach Górnych w 1984 r.

W 2022 roku SMAP zorganizowano w Jarosławiu. W wydarzeniu wziął udział sanocki zespół SOUL.

Jednym z ostatnich, ale bardzo ważnym akcentem spotkania było ogłoszenie miasta gospodarza kolejnej edycji. BĘDZIE TO SANOK!

Jeśli Pan Bóg pozwoli, to w przyszłym roku Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej odbędą się w królewskim mieście Sanoku! – ogłosił abp Adam Szal, arcybiskup metropolita przemyski.

Wkrótce więcej informacji.

Ogłoszenie miasta gospodarza w 2023 roku około 25. minuty

źródło: Youtube.com / Radio FARA

foto: nadesłane

źródło: Red., Młodzież Archidiecezji Przemyskiej (opis)

24-04-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)