REKLAMA
REKLAMA

Stracił prawo jazdy i otrzymał 1500 złotych mandatu

Policjanci kontrolowali prędkość pojazdów poruszających się w obszarze zabudowanym w miejscowości Olszany, gdzie mieszkańcy zgłosili, za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, notoryczne przekraczanie dozwolonej prędkości przez kierujących. Mimo że, kierowcy wielokrotnie byli w tym miejscu karani mandatami, jeden z nich postanowił nie zwalniać w obszarze zabudowanym i rozwinął prędkość 107 km/h. Kierowca stracił prawo jazdy i otrzymał 1500 złotych mandatu.

Policjanci bardzo poważnie traktują wszelkie zgłoszenia ze strony społeczeństwa o różnego rodzaju zagrożeniach i nieprawidłowościach, które zauważają w miejscu swojego zamieszkania. Bardzo pomocna w kontakcie z policją jest aplikacja mobilna Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. To za pomocą tej aplikacji, dzięki mobilnemu zgłoszeniu, tylko w jednym miejscu policjanci ujawnili i ukarali mandatami kilku kierujących, którzy nie dostosowali się do obowiązującej prędkości.

Pomimo prowadzonych cyklicznie kontroli, jeden z kierujących, w czwartkowe popołudnie, w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości, nie zamierzał ściągać nogi z gazu i pędził główną drogą 107 km/h. 34-letni mieszkaniec powiatu jarosławskiego stracił prawo jazdy na najbliższe trzy miesiące, został ukarany mandatem w wysokości 1500 złotych, a jego konto zasiliło 10 punktów karnych.

Przypomnijmy „krok po kroku” zasady działania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa:

  • otwieramy stronę internetową Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa,
  • akceptujemy regulamin,
  • chcąc dodać zgłoszenie, wybieramy na mapie obszar, który nas interesuje,
  • za pomocą czerwonej ikony „dodaj zagrożenie”, dodajemy do mapy występujące niebezpieczeństwo, wybierając je z katalogu, należy wskazać konkretny punkt na mapie oraz datę zdarzenia,
  • w otwartym oknie opisujemy dane zagrożenie, wybieramy dni tygodnia i porę dnia, kiedy dana sytuacja ma miejsce, a następnie klikamy przycisk „ZGŁOŚ”.

Foto: archiwum Policji

Dziękujemy mieszkańcom za dotychczasowe zgłoszenia, które każdego dnia są sprawdzane i eliminowane przez naszych policjantów.

Pamiętaj, że zgłoszenia w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastępują potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numeru alarmowego 112.

KWP

28-08-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)