REKLAMA
REKLAMA

Szczególnie zaangażowani w pomoc innym! II LO Sanok wyróżnione!

Fundacja Świętego Mikołaja wyłoniła zwycięzców konkursu „Solidarna Szkoła 2022”. W trakcie uroczystej gali, zorganizowanej w Pałacu w Wilanowie w grudniu br., zostało nagrodzonych 12 szkół, które w ogólnopolskiej skali wyróżniły się swoim zaangażowaniem w zbieranie funduszy na stypendia dla utalentowanych uczniów z niezamożnych rodzin.

Wśród laureatów znalazło się po raz kolejny II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Sanoku, w którym jest obecnie dziewięciu stypendystów.

Podczas gali konkursu „Solidarna Szkoła” w Warszawie spotkali się przedstawiciele najbardziej zaangażowanych społecznie szkół z różnych części Polski, które przez cały rok bardzo intensywnie włączały się w pomaganie zdolnym dzieciom z niezamożnych rodzin, w tym nauczyciele – liderzy lokalnych działań, stypendyści, wolontariusze, darczyńcy i partnerzy Fundacji Świętego Mikołaja.

Dzięki hojności Darczyńców i zaangażowaniu szkół Fundacji Świętego Mikołaja udało się w tym roku szkolnym ufundować roczne stypendia dla 283 zdolnych uczniów. Stypendia św. Mikołaja trafiają do uczniów wyjątkowo zdolnych, zaangażowanych społecznie, z rodzin niezamożnych i są dedykowane na rozwój ich talentów oraz pasji. Należy podkreślić, że największym darczyńcą dla II LO w Sanoku, od jedenastu lat jest pan ARTUR ANDRUS, absolwent szkoły.

Co ważne, dzieci i nauczyciele z nagrodzonych w konkursie szkół, biorą także udział w projekcie „Śladami Marii Grzegorzewskiej w Warszawie”.

Finał konkursu „Solidarna Szkoła 2022” został rozstrzygnięty, ale projekt stypendialny Fundacji Świętego Mikołaja jest realizowany przez cały rok szkolny.

Stypendia Świętego Mikołaja to ogólnopolski program, dzięki któremu zdolna, zaangażowana społecznie młodzież z niezamożnych rodzin otrzymuje stypendia na rozwój swoich talentów.

Fundacja Świętego Mikołaja w ramach programu prowadzi portal stypendialny stypendia.mikolaj.org.pl oraz wspiera na bieżąco szkoły, m.in. szkoląc koordynatorów programu stypendialnego i pomnażając zebrane lokalnie pieniądze na stypendia

źródło: Starostwo Powiatowe w Sanoku

17-12-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)