REKLAMA
REKLAMA

Szokująca premia dla piłkarzy, gdy ludzi „zabija” inflacja!

Jeszcze przed rozpoczęciem mundialu w Katarze premier Mateusz Morawiecki obiecał piłkarzom, że otrzymają premię od 30 do 50 mln zł, jeżeli uda im się przebrnąć fazę grupową mistrzostw. Czy to zmobilizowało piłkarzy? Tego się nigdy nie dowiemy. Faktem jest jednak, że suma jest szokująca w stosunku do skali osiągnięcia. Dość dodać, że to kwota dwa razy większa niż ta gwarantowana przez FIFA. Tu też zaczął się konflikt, na linii piłkarze – sztab, sztab – Polski Związek Piłki Nożnej.

To jednak nie jest w tym wszystkim najważniejsze z perspektywy osób, które przez cały miesiąc pracują za najniższą krajową (2.363 zł), czy otrzymują najniższą emeryturę, która przekracza niewiele ponad 1200 zł na rękę.

Szalejąca inflacja spędza sen z powiek wielu Polakom. Ludzie nie mają na raty kredytów. Żywność podrożała o 30-40%. Nowy rok kolejne podwyżki cen prądu i gazu. Samorządy ratując budżety także decydują się na podnoszenie opłat za wodę, ogrzewanie, czynsz, śmieci czy komunikację publiczną. Coraz więcej osób, z powodu braku pieniędzy, które pożerają wspomniane kredyty czy opłaty decyduje się na kradzieże w sklepach produktów spożywczych.

Abstrahuje już od tego, że piłkarze niektórych reprezentacji nie pobierają żadnych pieniędzy za reprezentowanie swojego kraju.

Czy piłkarzom należy się tak wysoka premia?


TAK. Reprezentują nasz kraj.
TAK. Ale na pewno nie tak wysoka.
NIE. Otrzymują pienądze od PZPN.
NIE. Piłkarze z dumą pownni reprezentować nasz kraj za darmo.
Już głosowałeś w tej ankiecie. Zobacz wyniki głosowania.
Pokaż wyniki głosowania.
TAK. Reprezentują nasz kraj. (9)
TAK. Ale na pewno nie tak wysoka. (37)
NIE. Otrzymują pienądze od PZPN. (171)
NIE. Piłkarze z dumą pownni reprezentować nasz kraj za darmo. (182)
Zagłosuj.
06-12-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Komentarze wyróżnione:
(zarejestrowanych czytelników)

Jak zwykle jakaś miernota redaktorska nie potrafi ułożyć ankiety2022-12-06 15:49:07
0 0
Nie ma w niej odpowiedzi podstawowej i najważniejszej, mianowicie. JAK SIĘ KOMUŚ TO PODOBA TO NIECH Z WŁASNEJ KIESZENI NA TO PŁACI ALE ODPIEPRZCIE SIĘ OD PODATNIKA ! Nie życzę sobie żeby mnie PiSowcy rabowali w podatkach na kilkunastu pajaców kopiących balona. Nie było większej zarazy w Polsce niż PiSowska hołota która rozpieprzyła ten kraj doszczętnie. PiSowska hołota niczym się nie różni od hołoty PEOwskiej i SLDowskiej - to wszystko są socjaliści. Socjalizm zawsze prowadzić do nędzy a nędza do komunizmu albo innego podobnego systemu totalitarnego.
Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy (0)
Pokaż więcej komentarzy (0)