REKLAMA
REKLAMA

Szukamy sprzętu hokejowego, dla młodych hokeistów z Ukrainy

SANOK / PODKARPACIE. Klub Ciarko STS Sanok, UKS Niedźwiadki MOSiR Sanok oraz Fundacja Rozwoju Hokeja prowadzą zbiórkę sprzętu hokejowego, dla młodych zawodników z Ukrainy, którzy uciekali przed wojną. W niedzielę i poniedziałek do Sanoka dotarły kolejne grupy dzieci, tym razem z Odessy. Od kilku dni w Sanoku przebywają zawodnicy z Charkowa.

Łącznie w Sanoku przebywa już 47 młodych zawodników. W wielu przypadkach wraz z mamą i rodzeństwem. Od wtorku, ci którym mają sprzęt, mogli rozpocząć treningi.

– Wielkie dzięki dla UKS Niedźwiadki Sanok, za przyjęcie ich do swoich grup treningowych. Podziękowania dla UKS LHT Lublin i Fundacji Krok Przed Rakiem z Gdańska za darowizny finansowe. Dziękujemy rodzicom Niedźwiadków za sprzęt dla jednego z zawodników! W środę dotrze trochę sprzętu z Gdańska. Także wielkie dzięki!!! Niestety ciągle wielu z nich nie może trenować ponieważ nie mają w czym. W najlepszym położeniu jest drużyna z Charkowa. Chłopcy mają sprzęt i trenują codziennie. Szefostwo Ligi Karpackiej zorganizowało dla drużyny Charkowa dwa sparingi. W najbliższy piątek i sobotę wyjadą na Słowację i zagrają z kadetami Michalowiec i Trebiszowa – mówi Krzysztof Czech, prezes Fundacji Rozwoju Hokeja.

foto: Fundacja Rozwoju Hokeja

09-03-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)