REKLAMA
REKLAMA

Tygrys uciekł z zoo. Może być niedaleko Bieszczadów! Ostrzeżenie policji (ZDJĘCIE)

BIESZCZADY. Słowacka policja opublikowała ostrzeżenie dotyczące tygrysa, który uciekł z zoo w Ukrainie i przeszedł na słowacką stronę. Aktualnie ma znajdować się w Parku Narodowym Połoniny, sąsiadującym z Bieszczadami. Służby apelują o ostrożność oraz o to, aby „nie podchodzić do zwierzęcia i nie podejmować żadnych ryzykownych kroków”.

Tygrys miał uciec z zoo w Ukrainie. W niedzielę, słowackie służby zaczęły informować i przestrzegać mieszkańców północno-wschodniej części kraju o możliwości napotkania dzikiego zwierzęcia w rejonie Parku Narodowego Połoniny, który sąsiaduje z polskimi Bieszczadami.

Centrum operacyjne RHCP w Sobrance otrzymało informację od swoich ukraińskich kolegów, że tygrys uciekł z zoo i powinien być obecny w pobliżu wschodniej granicy – czytamy w krótkim komunikacie słowackiej policji opublikowanym w mediach społecznościowych.

Sygnał został przekazany wszystkim oddziałom kontroli granicznej przy wschodniej granicy Słowacji, a także przygranicznym patrolom policji, burmistrzom miast oraz przedstawicielom zainteresowanych stowarzyszeń.

Apelujemy do mieszkańców o wzmożoną ostrożność i to, aby nie podchodzić do zwierzęcia i nie podejmować żadnych ryzykownych kroków dla własnego bezpieczeństwa – czytamy w ostrzeżeniu słowackiej policji.

Zaalarmowana została między innymi społeczność wsi Ulič, znajdującej się około 20 km w linii prostej od znanego w Bieszczadach siedliska Moczarne w Wetlinie.

Proszę zwrócić uwagę, że w okolicach wsi przebywa tygrys, który uciekł z zoo w Ukrainie. Prosimy o czujność i ograniczenie ruchu poza swoimi domami. W przypadku zobaczenia zwierzęcia zadzwoń na policję lub burmistrza sołectwa – czytamy na profilu Obec Ulič – Fb

Okolicę mają patrolować strażnicy leśni, policjanci i weterynarze. Służby są wyposażone w środki usypiające.

foto: Polícia Slovenskej republiky – Fb

źródło: Polícia Slovenskej republiky – Fb, Obec Ulič – Fb

06-09-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)