REKLAMA
REKLAMA

Uroczystość pasowania na ucznia w Szkole Podstawowej w Strachocinie (FOTO)

STRACHOCINA / PODKARPACIE. Dzień Edukacji Narodowej to ważne wydarzenie w życiu każdej szkoły. Obchody tego święta rozpoczęły się od mszy św. w Sanktuarium Św. Andrzeja Boboli w Strachocinie, której przewodniczył katecheta ks. Tomasz Sieradzki.

Dalsza część uroczystości odbyła się w szkole w sali gimnastycznej, w której wzięli udział także zaproszeni goście: zastępca wójta Gminy Sanok Paweł Wdowiak, przewodnicząca Rady Rodziców Agnieszka Kopij-Koch oraz kierownik Podziemnego Magazynu Gazu w Strachocinie Łukasz Cichocki.

Dyrektor Andrzej Cecuła złożył życzenia nauczycielom, podziękował za trud wkładany w kształcenie i wychowanie dzieci i uczniów. Słowa uznania skierował również do pracowników obsługi. Podkreślił dobrą współpracę i pomoc płynącą od Organu Prowadzącego oraz innych instytucji w różnorodny sposób związanych ze szkołą.

Wyjątkowość tego dnia podkreślił krótki występ artystyczny przygotowany przez uczniów szkoły. Wszyscy nauczyciele i pracownicy obsługi w ramach podziękowań otrzymali od Samorządu Uczniowskiego kwiaty oraz kartki z życzeniami.

W drugiej części uroczystości odbyło się pasowanie pierwszoklasistów na uczniów naszej szkoły. Zanim nastąpił ten ważny w życiu każdego ucznia moment, dzieci w odświętnych strojach, z przejęciem, zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne. Występ pierwszaków udowodnił, że są gotowe do podjęcia nauki w szkole.

Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania na sztandar szkoły oraz pasowanie na uczniów, którego dokonał dyrektor Andrzej Cecuła. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona społeczności szkolnej.

W ramach podziękowań i życzeń dla nauczycieli i pracowników obsługi – głos zabrali: zastępca wójta Gminy Sanok Paweł Wdowiak, przewodnicząca Rady Rodziców Agnieszka Kopij-Koch, oraz kierownik Podziemnego Magazynu Gazu w Strachocinie Łukasz Cichocki. Miłym akcentem na zakończenie, były upominki dla pierwszoklasistów od Urzędu Gminy Sanok, oraz Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Przemysłu Naftowego i Gazowniczego w Ustrzykach Dolnych.

Naszym najmłodszym uczniom życzymy samych sukcesów i radości ze zdobywanej wiedzy.

SP Strachocina

22-10-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)