REKLAMA
REKLAMA

Urządzamy mieszkanie w stylu nowoczesnym — na co zwrócić uwagę?

Obecnie inwestorzy często decydują się na urządzenie swoich czterech kątów w stylu nowoczesnym. Charakteryzuje się on prostotą, minimalizmem i przestronnością. Aby aranżacja takiej przestrzeni była spójna, warto dopracować nawet jej najmniejsze, dla wielu osób nieistotne szczegóły, jak choćby odpowiednie drzwi wewnętrzne. Na co zwrócić uwagę, urządzając mieszkanie w stylu nowoczesnym? Podpowiadamy.

Po pierwsze: drzwi wewnętrzne

Drzwi wewnętrzne stanowią ważny element wyposażenia mieszkania. Dostępne są w niezróżnicowanych wymiarach, kolorach, materiałach i opcjach wykończenia. W przestrzeniach mieszkalnych najczęściej spotykane są drzwi jednoskrzydłowe, choć w starszych domach inwestorzy coraz częściej montują również modele dwuskrzydłowe. Do mieszkania urządzonego w stylu nowoczesnym pasują zarówno drzwi wewnętrzne drewniane, drewnopodobne, jak też szklane.

W nowoczesnych przestrzeniach najlepiej sprawdzą się modele drewniane o jednolitej powierzchni i neutralnej kolorystyce. W taki klimat świetnie wpiszą się również skrzydła szklane, które są szczególnie doceniane przez inwestorów za ich nowoczesny design. Choć wybierają je również właściciele domów, poszukujący optymalnych rozwiązań do słabo oświetlonych pomieszczeń.

Wybierając drzwi wewnętrzne do mieszkania urządzonego w stylu nowoczesnym, warto zwrócić uwagę również na ościeżnice czy ramy skrzydeł. Na rynku największą popularnością cieszą się modele wykonane z drewna, choć kroku dotrzymują im również te ze stali. Podczas wyboru drzwi nie można zapomnieć również o kwestii zastosowanych w nich zawiasów. Obecnie najczęściej wykorzystuje się ukryte lub wierzchnie. Te pierwsze stosowane są w modelach bezprzylgowych i są chowane w opasce maskującej licowanej ze skrzydłem drzwi, dzięki czemu świetnie wpisują się w klimat nowoczesnych wnętrz. Z kolei te drugie dedykowane są amatorom nieśmiertelnej klasyki. Wybierając drzwi do mieszkania, nie można zapomnieć również o ich walorach estetycznych. Design skrzydeł powinien korespondować z wystrojem wnętrza.

Po drugie: podłoga

Kolejnym aspektem, na który warto zwrócić uwagę, urządzając mieszkanie w stylu nowoczesnym, jest podłoga. Powinna ona stanowić stylową bazę dla pozostałych elementów, a swoją kolorystyką korespondować z wybranym przez nas modelem drzwi wewnętrznych. Obecnie w nowoczesnych wnętrzach dominują nawierzchnie w kolorze bieli, szarości i czerni. Taka paleta barw pozwala na zastosowanie wyrazistych akcentów takich, jak kolorowa kanapa, czy tapeta na jednej ze ścian.

Dodatkowo podłoga powinna być pozbawiona mocnych zdobień, aby nie tworzyć efektu chaosu. Bardzo często do jej wykończenia stosuje się panele. Ich wybór jest bardzo zróżnicowany, dlatego też można je dopasować do każdego stylu wnętrza. Przed wyborem konkretnego rozwiązania, warto jednak zwrócić uwagę na klasę odporności na ścieranie — im wyższa, tym materiał ten jest mniej wrażliwy na eksploatację.

Po trzecie: ściany

Mieszkania urządzone w stylu nowoczesnym wyróżniają się ograniczoną paletą barw. Najczęściej przeplata się w nich jasne barwy z wyjątkowo ciemnymi. Wciąż na topie są naturalne kolory takie, jak biel, beż, szarość, brąz czy odcienie ziemi. Tak powściągliwe, stonowane nuty koją zmysły, przynoszą odprężenie i relaksują, a dodatkowo można je dowolnie łączyć z innymi barwami. W nowoczesnych mieszkaniach detale mogą mieć bardziej odważne tony — fioletu, żółci, amarantu bądź zieleni. Nie powinny jednak zaburzać wrażenia harmonii i ogólnego ładu w pomieszczeniu.

Po czwarte: meble

Meble w mieszkaniu urządzonym w stylu nowoczesnym, podobnie jak drzwi wewnętrzne, muszą mieć prostą formę. Punktem wyjścia do aranżacji takiej przestrzeni jest minimalizm, komfort i ergonomia. Nowoczesne meble powinny mieć jak najprostsze okucia lub w ogóle ich nie posiadać. Nie ma tutaj mowy o dodatkowych zdobieniach, czy wymyślnych detalach. Wszelkie sprzęty mogą być wykonane z tworzyw sztucznych, metalu, szkła, a także drewna lub płyty MDF.

Artykuł sponsorowany
materiały nadesłane

 

21-06-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym: