REKLAMA
REKLAMA

W Mechaniku – dobry zawód i dobra kasa już od pierwszej klasy!

Uczniowie sanockiego Mechanika już od pierwszej klasy mają pełnopłatne staże w firmach, które swoim patronatem objęły wszystkie nauczane w szkole kierunki. Każdy uczeń, a więc: technik automatyk (innowacja robotyka), technik elektronik, technik ochrony środowiska, technik teleinformatyk, technik pojazdów samochodowych, technik spawalnictwa raz w tygodniu zdobywa bezcenne doświadczenie zawodowe na płatnych stażach w firmach, które są jednym z największych potencjalnych pracodawców w okolicy.

SPRAWDŹ – NABÓR 2022/2023 

Uczniowie Branżowej Szkoły I Stopnia w zawodzie mechanik samochodowy i operator obrabiarek skrawających są zatrudnieni jako pracownicy młodociani i również za „praktyki” otrzymują niemałe wynagrodzenie, a okres ten jest wliczany do ich stażu pracy.

W szkole zrealizowano już kilkanaście różnych projektów: Erasmus+, PowerVet, RPO na sumę prawie 2 mln euro. Uczniowie odbywają staże, kursy i płatne praktyki nie tylko w firmach patronackich, ale przede wszystkim na zagranicznych wyjazdach do wielu krajów Unii Europejskiej.

Aktualnie 46 uczniów z klas trzecich, w tym z dwóch nowych, atrakcyjnych kierunków tj: technik automatyk i technik elektronik (ZOBACZ WIDEO) powróciło z praktyk we Włoszech, z Apulii oraz z Malty, gdzie w nowoczesnych firmach zgłębiali tajniki swoich branż. Wszystkie wydatki, łącznie z niemałym „kieszonkowym” w całości zostały sfinansowane ze środków unijnych (projekt 2020-1-PL01-KA116-079131).

W następnych latach młodzież Mechanika odwiedzi Walencję i Teneryfę, bo tam Tradycyjnie – najlepsi! pojadą zdobywać Europassy i zawodowe, praktyczne doświadczenie.

Na doświadczeniu pokoleń, przy wykorzystaniu najnowszych technologii i środków z funduszy europejskich, w myśl idei nauczania dualnego Zespół Szkół nr 2 kształci najlepszych fachowców w wielu deficytowych branżach, a ich kariery zawodowe mogą posłużyć za scenariusz filmu w konwencji american dream.

Artykuł sponsorowany
materiały nadesłane

17-06-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook