REKLAMA
REKLAMA

W niedzielę za miasto z przewodnikiem PTTK. Wycieczka piesza (ZDJĘCIA)

SANOK. Zarząd Oddziału PTTK „Ziemia Sanocka” w Sanoku wraz z Zarządem Koła Przewodników PTTK w Sanoku serdecznie zapraszają na wycieczkę z cyklu W NIEDZIELĘ ZA MIASTO Z PRZEWODNIKIEM PTTK „Doliną rzeki Olszanki, gdzie bobry pobudowały tamki”.

14 sierpnia 2022 (wycieczka piesza)

W programie

 • przejazd na trasie: Sanok – Zagórz – Lesko – Glinne
  przejście piesze na odcinku: Glinne ,,Kamień Leski ‘’- Zwierzyń ,,Cudowne Źródełko’’ – Myczkowce – Uherce Mineralne ,,Wodospad na rzece Olszance”
 • na zakończenie wędrówki ognisko
 • trasa ŚREDNIO TRUDNA, czas przejścia – ok. 5 godz., punkty do GOT – 16

Wpisowe

 • 30 zł (dzieci i Członkowie PTTK)
 • 35 zł (przyszli Członkowie PTTK )

Świadczenia

 • bezpłatna usługa przewodnicka Kol. Grzegorz Fundanicz
 • transport i ubezpieczenie NNW

Każdy z uczestników powinien posiadać:

 • odpowiedni do wędrówki oraz warunków pogodowych strój (nakrycie głowy
  chroniące przed słońcem, peleryna od deszczu) i obuwie turystyczne
 • wyżywienie (kanapki i kiełbaski na ognisko), picie, kijki oraz dokument
  tożsamości

Uwaga!!! Obowiązkowe zapisy w biurze Oddziału PTTK (ul. 3 Maja 2) w Sanoku lub pod nr tel. 13 463 21 71 do dnia 12 sierpnia (piątek) 2022 r.

Zbiórka uczestników na parkingu pod Kauflandem (ul. Królowej Bony 10) w Sanoku o godz. 8 :00. Wyjazd o godz. 8:15. Powrót do Sanoka ok. godz. 16:00. Organizator zastrzega sobie prawo zmiany trasy wycieczki, jej skrócenia lub odwołania wyjazdu
w przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych lub innych przyczyn niezależnych.

 

Przewodnik Grzegorz Fundanicz

Przewodnik Grzegorz Fundanicz: serdecznie zapraszam na pieszą wycieczkę po ekomuzeum ,,W krainie bobrów”. Wędrować będziemy szlakami spacerowymi i ścieżkami przyrodniczymi Kotliny Uherczańskiej. Na trasie naszego marszu zobaczymy m.in. XVII-wieczny kurhan, bunkier Linii Mołotowa, obiekty architektury sakralnej a także mało znane pomniki przyrody nieożywionej. Spacer zakończymy ogniskiem przy Bieszczadzkiej Szkole Rzemiosła. Do zobaczenia na szlaku!

  

RELACJA z pieszej wycieczki z 7 sierpnia 2022 roku.

 

PRZEMYŚLNA WĘDRÓWKA to kolejna odsłona wakacyjnej akcji pt. „W niedzielę za miasto z przewodnikiem PTTK”, zorganizowanej przez PTTK Oddział w Sanoku. W minioną niedzielę, 07.08.2022 r. liczna grupa sanockich turystów wybrała się do Przemyśla. Tym razem wycieczka prowadziła poprzez fortyfikacje Twierdzy Przemyśl, która należy do największych obiektów obronnych w Europie.

W czasie I wojny światowej o zdobycie tej potężnej twierdzy toczyły się krwawe boje, prowadzone przez wielonarodowe armie, w których walczyli Austriacy, Węgrzy, Niemcy, Polacy, Ukraińcy, Czesi, Słowacy, Rumuni, Bułgarzy, a nawet Włosi. Dzisiaj po tych armiach, jak i po Twierdzy Przemyśl pozostały nikłe ślady dawnej świetności. Potężne niegdyś fortyfikacje zamieniły się w malownicze ruiny ukryte wśród lasu, które stanowią dużą atrakcję dla turystów i miłośników historii. W trakcie PRZEMYŚLNEJ WĘDRÓWKI turyści zwiedzili fort nr V „Grochowce” oraz fort nr VI „Iwanowa Góra”, należące do największych przemyskich fortyfikacji i stanowiące fragment południowego odcinka tej twierdzy. Niewątpliwą atrakcją dla turystów był Kopiec Tatarski, najbardziej efektowny punkt widokowy w Przemyślu.

Przepiękna panorama miasta i okolic pozostanie na długo w pamięci sanockich turystów. Nagrodą po trudach wędrówki, cenną i wyczekiwaną zwłaszcza przez najmłodszych uczestników wycieczki był relaks przy całorocznym torze saneczkowym, który cieszy się dużym zainteresowaniem dzieci i dorosłych oraz wyzwala dużą dawkę pozytywnych emocji. Przemyślnym i smakowitym dopełnieniem niedzielnych wrażeń były lody na starówce, z których Przemyśl jest znany w regionie i nie tylko.

Wycieczkę przygotował i poprowadził przewodnik turystyczny Jerzy Szlachcic.

11-08-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)