REKLAMA
REKLAMA

W Polańczyku trwa akcja „Bezpieczne wakacje z PGE Energia Odnawialna” (ZDJĘCIA)

POLAŃCZYK / PODKARPACIE. PGE Energia Odnawialna we współpracy z Bieszczadzkim Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym uruchomiła w Polańczyku specjalną strefę dla turystów wypoczywających nad Jeziorem Solińskim.

W ramach akcji „Bezpieczne wakacje z PGE Energia Odnawialna”, oprócz konkursów i animacji, w każdy lipcowy i sierpniowy wtorek, czwartek oraz sobotę odbywają się tam szkolenia dla dzieci i młodzieży z zasad bezpiecznego zachowania się nad wodą, korzystania z kajaka, łodzi wiosłowej i roweru wodnego. Zajęcia prowadzą instruktorzy i ratownicy WOPR.

Strefa będzie otwarta dla wszystkich przez całe wakacje obok bazy Bieszczadzkiego WOPR na Cyplu Polańczyk. Osoby szukające wypoczynku nad Jeziorem Solińskim znajdą tam plażę z leżakami i boisko do siatkówki. Na miejscu będą też boule, frisbee i rakietki do badmintona. Dla miłośników gier przygotowano dodatkowo Giga szachy i Giga twister.

W ramach akcji „Bezpieczne wakacje z PGE Energia Odnawialna” zorganizowane zostaną też pokazy ratownictwa wodnego oraz rodzinne zawody sportowe. W sobotę, 23 lipca każdy chętny będzie mógł wystartować w wyścigach kajakowych i pływackich.

Dzień wcześniej, 22 lipca o godz. 20.30 w Amfiteatrze Polańczyk ruszy Kino Plenerowe PGE Energia Odnawialna. W trakcie wakacji zobaczymy pięć seansów, z których ostatni wyświetlony zostanie 27 sierpnia na znajdującej się na Jeziorze Solińskim Wyspie Energetyk, w ramach VI Charytatywnego Crossu PGE Energia Odnawialna.

ZOBACZ PROGRAM WEEKENDOWYCH ATRAKCJI:

Bezpieczne wakacje z PGE Energia Odnawialna. Moc atrakcji!

Tak ratują życie nad Soliną! (VIDEO, ZDJĘCIA)

Efektowne pokazy ratownictwa na Jeziorze Solińskim! ZOBACZ (VIDEO, ZDJĘCIA)

źródło: materiały prasowe


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112.

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

21-07-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)