REKLAMA
REKLAMA

Wakacje dobiegają końca. Policjanci sprawdzają przejścia i autokary

Wakacje dobiegają końca. Zanim zabrzmi pierwszy dzwonek, policjanci sprawdzą stan oznakowania w rejonach szkół oraz autobusy, które będą przewoziły dzieci na zajęcia. Z kolei podczas zajęć, będą uczyć najmłodszych uczniów, jak bezpiecznie dotrzeć na zajęcia, a potem wrócić do domu. Wszystko po to, aby droga do i ze szkoły była bezpieczna.

Policjanci, przed rozpoczęciem roku szkolnego, sprawdzają drogi w pobliżu szkół. Zwracają szczególną uwagę na oznakowanie jezdni i przejść dla pieszych, właściwe działanie oświetlenia w rejonie dróg prowadzących do szkół i innych placówek oświatowych. Wszelkie informacje o ewentualnych brakach w oznakowaniu, uchybieniach lub usterkach, skierowane zostaną do odpowiednich instytucji, aby jeszcze przed pierwszym dzwonkiem dokonać koniecznych napraw.

Natomiast, kiedy rozpocznie się czas szkoły, policjanci wraz z przedstawicielami Straży Miejskiej czuwać będą nad bezpieczeństwem dzieci m.in. poprzez dyscyplinowanie kierowców stwarzających zagrożenie, ale również poprzez przypominanie najmłodszym podstawowych zasad prawidłowego poruszania się po drogach, ze szczególnym uwzględnieniem przechodzenia przez jezdnię.

Zadbajmy wspólnie, aby droga do i ze szkoły była bezpieczna!

KWP

31-08-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)