REKLAMA
REKLAMA

Wędkarze wpadli do stawu. Błyskawiczna akcja ratunkowa strażaków! (ZDJĘCIA)

TEMESZÓW / PODKARPACIE. Szczęśliwie zakończyła się akcja ratunkowa na stawie w Temeszowie w gminie Dydnia, gdzie dzisiaj około godziny 11:00 pod dwoma wędkarzami załamał się lód. Dzięki błyskawicznej reakcji strażaków, obu mężczyzn udało się uratować i przytomnych przekazać zespołom ratownictwa medycznego.

O zdarzeniu informowaliśmy tutaj:

GMINA DYDNIA. Lód załamał się pod dwiema osobami! Trwa akcja ratunkowa

Dzisiaj około godziny 11:00 na stawie w miejscowości Temeszów w gminie Dydnia, pod dwoma wędkarzami załamał się lód. Jeden z mężczyzn wpadł do wody i ostatkami sił trzymał się lodu. Druga osoba utrzymywała się na powierzchni.

Jako pierwsi na miejsce dotarli druhowie z OSP KSRG Dydnia. To oni, przy pomocy sań lodowych ewakuowali wędkarza, który leżał na lodzie. Po dojeździe na miejsce zdarzenia, strażacy z JRG Brzozów uratowali mężczyznę, przebywającego w lodowatej wodzie.

Obaj wędkarze, przytomni, zostali przekazani zespołom ratownictwa medycznego, które oczekiwały na brzegu – mówi nam mł. bryg. Bogdan Biedka, oficer prasowy KP PSP Brzozów.

W akcji ratunkowej wzięły udział 4 zastępy straży pożarnej, łącznie 12 druhów. 3 zastępy wyjechały z komendy PSP w Brzozowie, jedna z remizy w Dydni.

AKTUALIZACJA:

Opis zdarzenia oraz zdjęcia od strażaków z KP PSP Brzozów.

10 lutego 2022 r. około godziny 11-tej w miejscowości Temeszów pow. brzozowski pod 2 osobami załamał się lód na stawie. Jeden z wędkarzy wpadł do wody, drugi próbując ratować kolegę, również znalazł się w wodzie. Pierwsi pomocy wędkarzom udzielili druhowie z jednostki OSP z Dydni. Przy pomocy sań lodowych ewakuowali pierwszą osobę na brzeg. Drugą zanurzoną w wodzie i trzymającą się lodu uratowali przybyli strażacy z JRG KP PSP w Brzozowie. Dorośli, znacznie wyziębieni lecz przytomni mężczyźni przekazani zostali oczekującemu na brzegu Zespołowi Ratownictwa Medycznego
Działania ratownicze trwały około 2 godziny, z udziałem PSP Brzozów oraz OSP Dydnia i zakończyły się uratowaniem życia wędkarzy.

Opracował: mł. bryg. Bogdan Biedka, KP PSP w Brzozowie
Zdjęcia: kpt. Wojciech Sobolak, KP PSP w Brzozowie

zdjęcie poglądowe / Serwis Rzeczypospolitej Polskiej

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Dramat podczas meczu. Piłkarz stracił przytomność. „Kilka prób reanimacji” (FOTO)


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

10-02-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)