REKLAMA
REKLAMA

Wielkie emocje w Sanoku! Cóż to był za finisz etapu Tour de Pologne! (VIDEO, ZDJĘCIA)

Wielkie emocje w Sanoku! Cóż to był za finisz etapu Tour de Pologne! (VIDEO, ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Wielkie emocje przeżywali dzisiaj sympatycy kolarstwa i ogólnie sportu w Sanoku i okolicach. W grodzie Grzegorza zorganizowano bowiem metę 4. etapu Tour de Pologne. Losy zwycięstwa ważyły się do ostatnich metrów. Publikujemy fotorelację z fragmentu etapu, gdy kolarze przejeżdżali przez Bykowce.

Czwarty etap był w całości rozegrany w województwie podkarpackim. Start w średniowiecznym mieście Lesku, położonym nad rzeką San. Trasa prowadziła przez góry Sanocko-Turczańskie, charakterystyczne były liczne wzniesienia i zjazdy. Do zdobycia były dwie Premie Lotne LOTTO w Ustrzykach Dolnych i gminie Fredropol, a także trzy Premie Górskie PZU, wszystkie II kategorii. W gminie Czarna następnie przy Hotelu Arłamów oraz na 30 kilometrów przed metą w Sanoku, kolarze walczyli o trzecią Premię Górską PZU w Leszczawie.

DYSTANS: 179,4 km
START: Lesko
META: Sanok

Było mnóstwo emocji. W pierwszej fazie wyścigu uformowała się ucieczka, ale została skasowana po premii górskiej w Leszczawie. Już w Sanoku wydawało się, że zwycięstwo etapowe zgarnie Czech Zdeněk Štybar, który zdecydował się na samotny rajd. Zabrakło mu 100 m. Siła peletonu okazała się zbyt duża i finiszowała cała grupa. Najszybszy był Niemiec Pascal Ackermann i to on cieszył się ze zwycięstwa w Sanoku!

Fotorelacja z przejazdu kolarzy przez Bykowce autorstwa Dariusza Popowicza.

02-08-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)