REKLAMA
REKLAMA

Wodorowe Autosany testowane na ulicach Krakowa (FOTO)

Od kilkunastu dni pasażerowie w Krakowie mogą podróżować kolejnym wodorowym autobusem. Na linii nr 128 (Zajezdnia Płaszów – Prądnik Czerwony) przez kilka najbliższych tygodni będzie bowiem kursował autobus zasilany wodorem marki Autosan o nazwie SANCITY 12LFH.

Wodorowy Autosan ma 12 metrów i jednocześnie może nim podróżować ponad 80 osób. Autobus jest wyposażony w ogniowo wodorowe o mocy 70 kW oraz cztery butle, w których w sumie może się zmieścić do 31 kg wodoru.

– To daje możliwość przejechania na jednym ładowaniu do ok. 400 km. Wodór jest magazynowany na dachu autobusu w nowoczesnych zbiornikach kompozytowych, które charakteryzują się bardzo dużą wytrzymałością i szczelnością. Autobus jest całkowicie bezemisyjny, a jedyną substancją wydzielaną podczas jazdy jest woda lub para wodna – przekazuje producent.

Oczywiście pojazd jest niskopodłogowy, dostosowany do przewozu osób poruszających się na wózkach. Posiada klimatyzację, monitoring i system informacji pasażerskiej.

Zdjęcie poglądowe. Archiwum redakcji.

red. / MPK Kraków
foto w galerii: MPK Kraków

20-10-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Komentarze wyróżnione:
(zarejestrowanych czytelników)

Pytanie czy Elektryki i Wodór się opłaca ? 2022-10-20 09:59:10
0 0
jak to możliwe że mamy tyle fotowoltaiki, wiatraków itd itd a płacimy coraz więcej za energie elektryczną i ogrzewanie. Pytanie ile będzie kosztować nas utylizacja za 15lat tego wszystkiego
Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy (0)
Pokaż więcej komentarzy (0)