REKLAMA
REKLAMA

ZAGÓRZ: Starsza kobieta leżała na podłodze. Zareagowała sąsiadka

ZAGÓRZ / PODKARPACIE. „Jak dobrze mieć sąsiada”- to nie tylko słowa piosenki, ale przede wszystkim nieoceniona troska i pomoc w codziennym życiu. Przekonała się o tym ostatnio 77-letnia mieszkanka gminy Zagórz. Dzięki czujności sąsiadki oraz reakcji służb, pomoc dla kobiety dotarła na czas.

W poniedziałek po godz. 8, dyżurny sanockiej komendy otrzymał zgłoszenie od mieszkanki gminy Zagórz, z którego wynikało, że jej sąsiadka leży na podłodze i nie może wstać, a dom jest zamknięty. Na miejsce wysłani zostali policjanci z miejscowego posterunku. Powiadomiono także straż pożarną i pogotowie ratunkowe. Z uwagi na obawę zagrożenia życia i zdrowia kobiety, strażacy wybili szybę w oknie i dostali się do środka domu. Załoga karetki pogotowia udzieliła pomocy medycznej seniorce. 77-latka została przewieziona do szpitala.

Dzięki zainteresowaniu sąsiadki oraz reakcji służb, kobieta na czas otrzymała pomoc.

Jeżeli wiemy, że naszymi sąsiadami są osoby starsze, chore, wymagające pomocy, wykażmy zainteresowanie. W razie potrzeby nie wahajmy się zadzwonić pod numer alarmowy 112! Nie bądźmy obojętni. Niepokojące odgłosy dochodzące z sąsiedniego mieszkania/domu, bądź ich całkowity brak przez dłuższy czas, powinien być dla nas sygnałem ostrzegawczym. Nasze zainteresowanie może przyczynić się do tego, że jeden telefon może uratować komuś życie.

Zdjęcie poglądowe. Pixabay.com

KPP Sanok

07-09-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)