REKLAMA
REKLAMA

Zakończenie roku szkolnego w Zespole Szkół w Bukowsku (ZDJĘCIA)

BUKOWSKO. 23 czerwca w Zespole Szkół w Bukowsku odbyło się pożegnanie Absolwentów roku szkolnego 2021/2022. Wzruszenie, podniosła atmosfera, emocje towarzyszyły uczestnikom szkolnej uroczystości, która miała wyjątkowy charakter.

Uczestniczyli w niej absolwenci, dyrekcja szkoły, Sekretarz Gminy Diana Błażejowska, Urszula Rakoczy Skarbnik Gminy, Inspektor ds. Oświaty Joanna Hnat- Niemiec, nauczyciele, wychowawcy, pracownicy szkoły, rodzice oraz uczniowie klas VII, VI, którzy pożegnali swoich starszych kolegów i koleżanki.

Ósmoklasiści zgodnie z tradycją złożyli uroczyste przyrzeczenie na zakończenie szkoły podstawowej, następnie nastąpiło przekazanie sztandaru młodszym uczniom. Później dotychczasowa przewodnicząca USS- Julia Winiarz przekazała obowiązki następcy Bartoszowi Bochnak. Ważnym punktem uroczystości było przemówienie dyrektora Andrzeja Chrobaka, który życzył absolwentom wielu sukcesów, zachęcał do podejmowania nowych wyzwań.

Następnie wręczył razem z wychowawcami klas ósmych nagrody, dyplomy wyróżniającym się uczniom w nauce, wolontariacie, pracy społecznej: nagrody Dyrektora Szkoły otrzymali: Patrycja Żur oraz Paweł Hnat, natomiast do Złotej Księgi Szkoły został wpisany uczeń Jan Rakoczy – laureat, finalista wielu konkursów, który przez cały okres nauki miał wzorowe zachowanie i bardzo wysokie wyniki, odznaczał się wysoką kulturą osobistą, był aktywny w realizacji wielu działań, godnie reprezentował szkołę, swoją aktywnością mobilizował innych do działania, stanowił wzór do naśladowania.

Uczeń ten otrzymał nagrodę Wójta Gminy Bukowsko, podobnie jak Klaudia Bochnak. Z rąk dyrektora i trenera reprezentantki unihokeja otrzymały upominki za godne reprezentowanie szkoły na arenie sportowej w województwie i kraju. Wręczono również listy gratulacyjne, podziękowania rodzicom. Po części oficjalnej odbyła się część artystyczna przygotowana przez uczniów klasy 8a i 8b, były to tańce i program kabaretowy, który spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem przez widzów.

Ósmoklasiści podziękowali swoim nauczycielom, wychowawcom za trud i serce, życzliwość i wyrozumiałość, wskazywanie właściwych dróg i drogowskazów. Wzruszenie malowało się na twarzach wszystkich, było to niezapomniane pożegnanie pewnego, wspaniałego etapu.

źródło: materiały nadesłane

04-07-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)