REKLAMA
REKLAMA

ZAŁUŻ: Prace postępują. Kiedy zobaczymy efekt końcowy? (ZDJĘCIA)

POWIAT SANOCKI. O zniszczonej i podziurawionej drodze w Załużu kierowcy i mieszkańcy w końcu mogą zapomnieć, a wszystko za sprawą inwestycji realizowanej przez Powiat Sanocki.

Prace przebiegają zgodnie z planem i jeszcze w tym roku będziemy mogli podziwiać efekt końcowy. Wykonawca na całym odcinku drogi wzmocnił nawierzchnię z klińca lakierowanego, wykonał warstwę podbudowy z masy asfaltowej i warstwę wiążącą oraz obustronne pobocza z tłucznia o szerokości 75 cm do wysokości warstwy wiążącej nawierzchni.

Na odcinku 0+15 km – 0+500 km położyliśmy warstwę ścieralną, zrobiliśmy chodnik, a przy sklepach spożywczych i Wiejskim Domu Kultury wykonaliśmy parkingi – wylicza Wojciech Rudy, kierownik budowy. – Gotowa jest także kanalizacja deszczowa oraz wszystkie przepusty w poprzek drogi. Obecnie trwają prace przy skarpach i rowach przydrożnych, a za kilka dni, planujemy rozpocząć prace przy montażu przejścia dla pieszych w okolicy kościoła, montażu oznakowania odblaskowego oraz barier energochłonnych.

17 października rozstrzygnięty został przetarg na budowę kanalizacji deszczowej oraz 110 metrów chodnika, który powstanie po lewej stronie drogi, przy ostatnich zabudowaniach. Najkorzystniejszą ofertę złożyło ponownie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych i Mostowych Sp. z.o.o z Sanoka.

Cieszę się, że inwestycja, która była od wielu lat wyczekiwana przez mieszkańców i kierowców jest realizowana w obecnej kadencji – mówi Stanisław Chęć, starosta sanocki. – Łatwo nie było, ale dzięki zaangażowaniu wielu osób udało nam się uzyskać niezbędne pozwolenia oraz otrzymać wsparcie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg i Nadleśnictwa Brzozów.

Przebudowana droga nie tylko ułatwi codzienną podróż mieszkańcom, ale także będzie alternatywną, dogodną trasą dojazdu w Bieszczady.

źródło: Starostwo Powiatowe w Sanoku

21-10-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Komentarze wyróżnione:
(zarejestrowanych czytelników)

Jezu zlituj się nad samorządowcami i pozwalniaj ich za taki postęp do godziwej pracy2022-10-21 22:26:07
0 0
AMEN
Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy (0)
Pokaż więcej komentarzy (0)