REKLAMA
REKLAMA

ZARSZYN. Nocne pożary traw. „Nieodpowiedzialność i bezmyślność” (ZDJĘCIA)

ZARSZYN / PODKARPACIE. Za nami pierwszy dzień wiosny. Niestety, sezon na wypalanie traw rozpoczął się na dobre… Mimo tego, że z każdej strony płyną apele i słowa przestrzegające przed ogromnymi zagrożeniami, które to bezmyślne zachowanie może wywołać. Minionej nocy strażacy OSP Zarszyn interweniowali pomiędzy Zarszynem a Bażanówką.

Dzisiaj w nocy o godzinie 00.16 zostaliśmy zadysponowani do kolejnego pożaru traw. Tym razem zdarzenia miało miejsce pomiędzy Zarszynem a Bażanówką – informują strażacy z OSP Zarszyn.

Strażacy od wielu lat apelują o zaprzestanie wypalania traw, nazywając to zachowanie „nieodpowiedzialnym i bezmyślnym”.

Kilka dni temu pisaliśmy o kilkunastu akcjach druhów z jednostek PSP i OSP z terenu powiatu sanockiego odnotowanych w przeciągu zaledwie kilku dni.

Wypalają trawy. Mnóstwo interwencji strażaków! „Apelujemy do pustych głów podpalaczy!” (ZDJĘCIA)

NA NIC APELE! Niestety na nic zdają się apele o nie wypalanie traw! W środę dwukrotnie byliśmy dysponowani do pożarów traw. Pierwszy pożar miał miejsce na ulicy Zielnej, gdzie paliły się trawy i baloty, a drugi kilka chwil po powrocie z pierwszego na ulicy Mostowej. W obydwu przypadkach na miejscu działań pracował zastęp Man GCBA 549[R]52 – relacjonowali druhowie z OSP KSRG Zagórz.

I dodali bez ogródek:

Jeszcze raz apelujemy do pustych głów podpalaczy o trochę rozsądku i nie podpalanie nieużytków! – czytamy w mediach społecznościowych OSP KSRG Zagórz.

Jak podawaliśmy wtedy, tylko w ciągu siedmiu dni, do gaszenia pożarów traw, strażacy wyjeżdżali 16 razy! Niestety, jak pokazały kolejne dni, taka statystyka może być tylko „miłym” wspomnieniem.

źródło: OSP Zarszyn – Fb

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

SANOK: Niebezpiecznie na skrzyżowaniu (FOTO)


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

22-03-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)