REKLAMA
REKLAMA

Zimowa aura w Bieszczadach. Przepiękne widoki zapierają dech w piersiach (ZDJĘCIA)

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Zimowa aura zapanowała w Bieszczadach, szlaki okryte są śnieżną pierzyną, która zapiera dech w piersiach. W niektórych partiach gór spadło kilkadziesiąt centymetrów białego puchu. Turyści, którzy zwiedzają obecnie Bieszczady, mogą cieszyć się niezapomnianymi widokami. Trzeba też jednak pamiętać, że spacery przy takiej pogodzie mogą być niebezpieczne. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć wykonanych przez naszego Czytelnika na trasie od Brzegów Górnych poprzez Połoninę Caryńską aż do skrzyżowania szlaków.

Trasa od Brzegów Górnych poprzez Połoninę Caryńską aż do skrzyżowania szlaków. Normalnie trasa w lecie zajmuje około 2 h 40 min, w tych warunkach zajęła 5 h. Szlak miejscami zawiany na około 50 cm, duże oblodzenie, bez raczków i kijków byłoby ciężko zarówno wejść, jak i przede wszystkim bezpiecznie zejść, okienko pogodowe zrekompensowało wysiłek, podczas planowania wycieczki koniecznie wcześniej sprawdzić aktualne warunki pogodowe oraz odpowiednio się przygotować, tj. ciepła odzież ”na cebulkę”, termos gorącej herbaty, zalecam również coś na osłonę twarzy chusta, maska oraz okulary z filtrem lub gogle. Oczywiście również wyjść odpowiednio wcześniej, aby zejść przed zmrokiem, bo dzień krótki — relacjonuje nasz Czytelnik.

źródło: materiały nadesłane

foto: Arkadiusz Dudziak, materiały nadesłane

20-12-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Komentarze wyróżnione:
(zarejestrowanych czytelników)

przepięknie2022-12-21 08:28:31
0 0
Przepiękne ujęcia, i to może chmur pod stopami... a jak szlaki? Wiadomo, że połoniny przewiane i tego śniegu tak nie leży dużo, ale w lasach to chyba 2 metry śniegu na i bez rakiet śnieżnych ciężko
Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy (0)
Pokaż więcej komentarzy (0)