REKLAMA
REKLAMA

19 mln zł na modernizację leskiego szpitala!

LESKO / PODKARPACIE. Rozpoczyna się modernizacja Szpitala Powiatowego w Lesku. To olbrzymie przedsięwzięcie zakończy się w 2024 roku, a w ramach prac zostanie zmodernizowany jedyny na terenie trzech bieszczadzkich powiatów, szpitalny oddział ginekologiczno-położniczy w Lesku. Prace będą kosztować 19 mln zł!

Pieniądze pochodzą z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska (6,5 mln zł) i Polskiego Ładu (12,5 mln zł).

Inwestor przygotowuje się do ogłoszenia przetargów, które będą tzw. przetargami unijnymi, gdyż kwoty dotyczące zamówień na roboty będą przekraczać progi dla przetargów krajowych.

Oprócz modernizacji oddziału ginekologiczno-położniczego będzie remontowany także oddział chirurgiczny i wewnętrzny.

Remont będzie polegał na poprawie estetyki i funkcjonalności. Zmodernizowane zostaną systemy bhp, ppoż., wentylacji, termomodernizacji. W planie jest remont dachu, co pozwoli zastosować fotowoltaikę. W ten sposób dyrekcja szpitala chce doprowadzić do oszczędności na kosztach energii.

Andrzej Olesiuk, starosta leski. Foto: Starostwo Powiatowe w Lesku

Pacjenci szpitala w Lesku muszą być leczeni w warunkach, jakie obowiązują w XXI wieku – zaznacza Andrzej Olesiuk, starosta leski.

W trakcie remontu szpital będzie normalnie funkcjonował, gdyż pracę remontowanego aktualnie oddziału przejmie oddział zastępczy. Dzięki temu bez szkody dla pacjentów i personelu szpital przebrnie przez ten trudny czas.

Remont oddziału ginekologiczo-położniczego nie przesądza o dalszym funkcjonowaniu „porodówki” w Lesku. Jeśli powiat leski nie udźwignie kosztów jego prowadzenia, przyjęte zostaną inne rozwiązania, a wyremontowany oddział będzie można wykorzystać w alternatywny sposób. Decyzja jeszcze nie zapadła.

grafika poglądowa, foto: SPZOZ Lesko, Starostwo Powiatowe w Lesku

19-03-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Komentarze wyróżnione:
(zarejestrowanych czytelników)

pacjent nieprzyjęty2023-03-18 18:18:48
1 0
całą kadrę która odmawiała pomocy medycznej w 2019-2022 należy zmodernizować poprzez zwolnienie i wymianę na tych, którzy szanują przysięgę Hipokratesa a nie rozporządzenia Wisielskiego.
Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy (0)
Pokaż więcej komentarzy (0)